парфуми

Завдяки енергосервісу можна залучати приватні інвестиції у термомодернізацію шкіл, дитсадків, лікарень та інших бюджетних установ. У виграші будуть обидві сторони ЕСКО-контракту. Інвестор повертатиме вкладені інвестиції за рахунок досягнення економії енергоресурсів після впровадження необхідних заходів, а заклад заощаджуватиме на комунальних платежах. На цьому наголосили фахівці Держенергоефективності на семінарі у Рівненській ОДА 28 липня, закликаючи місцеву владу Рівненщини впроваджувати ЕСКО-механізм та енергоменеджмент у бюджетних установах по всій області. DSC01531
У свою чергу, місцева влада Рівненщини вже готується приймати ЕСКО-інвесторів. В рамках підписаного з Держенергоефективності меморандуму про співпрацю в області відібрано близько 450 закладів бюджетної сфери, які потребують термомодернізації. Інформація про ці установи узагальнена в інформаційній базі потенційних об’єктів енергосервісу на сайті Держенергоефективності:http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1. 
«Вражає те, що саме інвестори першими заявили про задоволення від роботи за ЕСКО-договорами та висловили бажання розширювати свою діяльність. Як пояснили деякі компанії, заплановане скорочення енергоспоживання в об’єктах, що модернізуються, становить від 8% до 30%. Втім, сьогодні виявляється, що реальні обсяги економії набагато вищі за очікувані. Це означає, що проекти успішно реалізуються, а інвестиції швидше повернуться», – зауважив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт. 
Оптимізувати енерговитрати в бюджетних установах допоможе й енергоменеджент. Завдяки цьому економія енергоспоживання може сягати 20%. Про це розповів начальник Управління енергетичного  менеджменту та стандартизації Держенергоефективності Павло Ладецький. 
«Держенергоефективності готове надавати допомогу у впровадженні систем енергоменеджменту. Зокрема, в рамках підписаного меморандуму про співпрацю Агентство надасть місцевій владі методичні рекомендації щодо створення систем енергоменеджменту, проведення енергомоніторингу, стимулювання енергоменеджерів, встановлення лімітів споживання енергоносіїв», – розповів П. Ладецький. 
Тим часом, на Рівненщині, а саме – у містах Рівне та Дубно, вже запроваджується енергомоніторинг. Наприклад, у Рівному у серпні 2014 року створено відділ енергоменеджменту. З 2015 року енергомоніторинг ведеться на усіх 142 об’єктах бюджетної сфери міста. У 2016 році у результаті запровадження щоденного енергомоніторингу досягнуто 5,7% економії води та 4,7% теплової енергії. Загальна економія бюджетних коштів з початку запровадження енергомоніторингу складає майже 4 млн. гривень.
 Довідково:
Семінар організовано Держенергоефективності спільно із Рівненською облдержадміністрацією за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.
Повідомляє Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності реклама реклама
Теґи:
467 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 + 9 =