Проведення енергоаудиту, створення комунікативного майданчика і залучення коштів іноземних донорів. Такі основні пріоритети нової програми з енергозбереження визначили представники влади, бізнесмени, що працюють у цій сфері, та громадські організації, зокрема «Екоклуб», у Рівному під час круглого столу.

IMG_20150918_111209

«У минулому році завдяки енергоефективним заходам область зекономила 34 мільйони кубів газу. На енергозбереження із обласного та місцевих бюджетів спрямували близько 20 мільйонів гривень. У цьому напрямку потрібно працювати і надалі. Тож на наступні п’ять років треба якісно нова програма. Вона повинна бути спрямована на стимулювання жителів області впроваджувати енергоощадні заходи з метою економії природного газу в умовах його здорожчання», – розповів радник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко.

Так, основою для ефективної реалізації програми є проведення енергоаудиту. Під час енергомоніторингу будуть обстежені бюджетні установи та житлові будівлі щодо витрачання тепла. А вже потому будуть вироблені економічно обґрунтовані заходи із зниження витрат на енергозабезпечення.

 Разом з тим, учасники заходу висловили пропозицію створити комунікаційний майданчик, який матиме на меті підвищити енергетичну культуру населення. У ньому братимуть участь представники влади, банків-учасників державних програм, торгівельних мереж та компаній-виробників енергоощадного обладнання. Вони роз’яснюватимуть, які заходи з енергозбереження потрібно впроваджувати, як скористатися державними та регіональними програмами і отримати відшкодування за «тепловими» кредитами.

В свою чергу директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ігор Тимошенко нагадав присутнім, що в області розроблена Стратегія розвитку Рівненської області на період до 2020 року, що повністю відповідає європейським стандартам.

«На Рівненщині діє довгострокова стратегія розвитку області до 2020 року. Вона спрямована на посилення партнерства між владою та організаціями громадянського суспільства, в тому числі й європейськими», – розповів Ігор Тимошенко. Відтак, в рамках стратегії на заходи нової обласної програми з енергоефективності можна буде залучати кошти європейських країн.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

tomat_green-01

411 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × один =

НОВИНИ