Ostro-Neti-2Чи може досвід поколінь та енергія молоді вдихнути життя в невеликі міста? Як урізноманітнити культурне життя та надихати на думки про майбутнє міста? Чи реально молодим поколінням сповна реалізовувати свої таланти та будувати життя в рідному місті?
Культурний та економічний розвиток, інновації концентруються більшою мірою у великих містах. Українці, природньо, тяжіють до життя в великому місті, адже здається, що там більше можливостей та більше шансів на гідне життя. Однак зараз можна спостерігати зворотній процес – невеликі міста перехопили естафету від мегаполісів. Повільніший темп, більше простору, побутовий комфорт, тісніші зв’язки один між одним, а також процеси децентралізації підсилюють роль невеликих міст.
Як розкрити потенціал невеликих міст на повну потужність, налагодити продуктивну співпрацю та спілкування, додати сенсу для життя? Відповісти на ці питання разом із містянами пропонує команда «Гараж Генг».
Нетішин та Острог – два зовсім різних міста, які, здавалось би близькі лише територіально, перехоплюють естафету у Кременчука та продовжують проект міжміських взаємодій «Метамісто». 13 вересня команда «Гараж Генгу» розпочинає взаємодіяти з громадами міст Нетішин та Острог, чим продовжує місяць поїздок невеликими українськими містами, що є частиною трирічної урбаністичної програми «Код Міста».
Завдання «Метаміста» – розкрити культурно-туристичний потенціал малих міст, сприяти конструктивній активізації громади та урбаністичному розвитку міського середовища.
З 13 по 18 вересня містяни Острога, що у Рівненській області, та Нетішина, Хмельницька область, можуть долучитись до проекту. Серед активностей програми зустрічі та дискусії про місто, втілення мистецького проекту «Міфологема міста» за кураторства німецького художника Ігоря Зайдля, кінопокази фільмів фестивалю кіно і журналістики 86, навчальна програма зі створення міжміської культурної стратегії, дослідницька програма для дітей «Арт-е-факти міста» від «Дитячих географій», мистецька виставка «Спогади про майбутнє» від арт-дуету Krolikowski Art.
Вхід на усі події вільний та не потребує реєстрації.
Повна програма за посиланням – http://goo.gl/6VjR11
За деталями програми та питаннями звертайтесь до координаторок:
Віта Базан, kvitka.bazan@gmail.com
Анастасія Парафенюк, nastya.parafeniuk@gmail.com
Проект втілюється ГО «Гараж Генг» (Київ) спільно з ГО «Громада міста Нетішин» (Нетішин), Конгресом Активістів Культури (Київ) та Острозькою академією за підтримки відділу культури і туризму Острозької міської ради, КП НМР «Агенції місцевого розвитку» та Виконавчого комітету Нетішинської міської ради (Нетішин), за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED), MitOst та Goethe-Institut у рамках програми «Культурно-освітня академія».
Активності «Метаміста» допоможуть виявити додаткові можливості для сталості розвитку спільнот і міст, які пропонує територіальне сусідство чи культурна та інфраструктурна схожість. Пілотування проекту продовжиться в 6 містах України: Кременчук, Острог, Нетішин, Славутич, Слов’янськ, Краматорськ.
kodmista.com.ua/metamisto
511 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять − два =

НОВИНИ