Як налагодити роботу в об’єднаних громадах у сферах культури, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту, дітей та молоді?
З такою метою у Рівненській ОДА провели нараду для працівників ОТГ, відповідальних за ці напрямки.
До присутніх звернулася заступник голови облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко.
«Процес децентралізації незворотній, у нас вже об’єдналася третя частина громад і потрібно вибудовувати стосунки. На перехідному етапі маємо зрозуміти – хто на якому рівні і за що відповідає, які власні самоврядні повноваження є, і які делеговані державою. Їх усі треба виконувати. Перед вами відкриті великі можливості, і потрібно навчитися їх ефективно використовувати для розвитку громад», – зауважила посадовець.
Світлана Богатирчук-Кривко нагадала про перспективи використання громадами коштів обласного бюджету. 
Адже існують програми, які можна реалізовувати на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Це, зокрема, програми будівництва житла не селі, розвитку туризму, енергоефективності, купівлі житла для сиріт.
Крім того, ОТГ мають використовувати і можливості державного бюджету – подавати проекти на реалізацію за кошти Державного фонду регіонального розвитку та Програми транскордонного співробітництва.
Під час зустрічі керівники профільних структурних підрозділів ОДА розповіли представникам ОТГ про повноваження в питаннях захисту дітей, місце закладів культури, організацію надання первинної та вторинної допомоги, оздоровлення дітей, створення сільських спортивних клубів, діяльність ДЮСШ та національно-патріотичне виховання.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:
432 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =