Внутрішньо переміщені особи, які проживають на Рівненщині, навчилися користуватися сучасними інструментами пошуку інформації та отримання адміністративних послуг. Майстер-клас для них на цю тему провели 12 червня в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці фахівці РОГО «Комітет виборців України».

DSC_0402

Так, на початку керівник правових програм Рівненського КВУ, адвокат Микола Глотов розповів про сучасні он-лайн можливості пошуку інформації, яка необхідна, щоб реалізувати свої права. Й одразу після короткої лекційної розповіді учасники майстер-класу приступили до практичної роботи. Вони ознайомилися з можливостями Кабінету електронних сервісів. Зокрема, переселенці вчилися шукати потрібну інформацію в реєстрах власності, транспортних засобів, юридичних осіб і ФОП, нотаріусів, працювати із системою електронних торгів арештованим майном і публічною кадастровою картою та інше.

Директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький говорив про механізм електронного цифрового підпису і про можливості отримання послуг та інформації, які відкриває його наявність в особи. Він навів приклади подачі документів щодо початку будівельних робіт до органів архітектурно-будівельної інспекції.

DSC_0422

Про отримання гарантованої державою безоплатної правової допомоги розповідав Сергій Іллюк, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області. Зокрема, на сьогодні на Рівненщині таку допомогу переселенці можуть отримати в трьох містах: Рівному, Дубні і Сарнах. Адвокати, які співпрацюють з цими державними центрами, можуть проконсультувати і в певних випадках представити інтереси людини в судах у кримінальних, цивільних та адміністративних справах.

Майстер-клас «Використання внутрішньо переміщеними особами сучасних інструментів пошуку інформації та отримання адміністративних послуг» організований РОГО «Комітет виборців України» в межах реалізації проекту «Захист прав ВПО в Україні – правова допомога, інформаційні кампанії та цифрові інструменти». На сьогодні його реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

Також у червні планується проведення ще одного майстер-класу для переселенців. Цього разу на тему реалізації ними своїх прав на соціальні виплати, землю та оформлення спадщини. Конкретне місце та час заходу буде анонсовано пізніше.

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

435 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісімнадцять + сімнадцять =