45 потужних об’єднань замість 365 сільських, селищних та міських громад планують створити на Рівненщині в рамках реформи місцевого самоуправління. Такий відкоригований проект перспективного Плану об’єднання громад представили на засіданні регіональної робочої групи.

 «Попередньо планувалося створити 76 громад. Цей варіант доопрацювали і на основі консультацій з громадами пропонуємо 45. Так, надійшли пропозиції щодо додаткового укрупнення територій у десяти районах», – зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський.

Так, пропонується, що найбільше громад буде у Володимирецькому районі – 6 громад. У Гощанському та Рівненському районах запропонували по 5. Сарненщина, Млинівщина та Здолбунівщина включатимуть по 4 спроможні територіальні громади, Костопільщина – по 3. Дві громади планують створити у Рокитнівському, Острозькому, Березнівському та Корецькому районах. А Демидівський, Дубенський, Дубровицький, Зарічненський та Радивилівський матимуть по одній потужній громаді.

«Найчисельнішою буде Дубенська територіальна громада з центром у Дубно – матиме більше 84 тисячі мешканців. Найменша – Підлозцівська у Млинівському районі з чисельністю 2 тисячі 259 чоловік. Такі пропозиції громад», – повідомив директор Офісу реформ Руслан Сивий.

Тим часом остаточно не зафіксоване питання щодо обласного центру. На думку Руслана Сивого, Рівне треба розширяти. Тож, аби послухати думку людей, він ініціюватиме громадське опитування серед мешканців ближніх сільрад.

Загалом учасники засідання переконані – у першу чергу потрібно брати до уваги спроможність громад у майбутньому, а не особисті інтереси сільських чи міських голів.

Так, об’єднані громади тільки виграють у своєму розвитку. Зокрема, особисто розпоряджатимуться землею, а 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб залишатиметься у місцевих бюджетах. До того ж необ’єднані сільради будуть самостійно вирішувати медичні, соціальні чи освітні питання. А згуртовані громади на ці потреби отримуватимуть додаткові субвенції від держави, тож і стануть потужнішими.

Перший заступник голови ОДА Юрій Приварський нагадав, що перспективний План формування територій громад має бути схвалений 12 червня рішенням сесії Рівненської облради. Після цього він буде надісланий на погодження у Кабмін.

ПРОЕКТ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ

формування територій громад Рівненської області

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”

Молоді козачата випробовують свої сили на Рівненському полігоні

Хомко у суді захищатиме свою честь та гідність

Теґи:
531 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + 8 =

НОВИНИ