2017 рік в Україні проголошено Роком Української революції 1917–1921 років.
З цієї нагоди з 18 січня, напередодні Дня Соборності України, у Державному архіві Рівненської області експонуватиметься виставка присвячена вшануванню пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року – «Битва під Крутами через призму архівних документів».
Виставку розмістять в корпусі №2 ДАРО (м. Рівне, вул. Кавказька, 8).
Серед іншого на виставці можна буде ознайомитися із оголошенням 1943 року про відправу панахиди за упокій душ безсмертних героїв Крут у Рівненському Соборі, розміщене у газеті «Волинь».
Також презентують копії офіційних документів, зокрема, ноту-протест Генерального секретаріату УНР до Ради Народних Комісарів Росії 29 грудня 1917 р. та її відповідь з погрозою розпочати військові дії; Закон Української Центральної Ради про утворення Українського народного війська (народної міліції) та IV Універсал.
Крім того, буде представлено ряд фото.
Загалом експозиція міститиме матеріали з фондів Центральних держархівів вищих органів влади та кінофотофоноархіву імені Г.С.Пшеничного, Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного, Інституту Історії України, Національного музею історії України та Держархіву області.
Разом з тим, 20 січня в корпусі № 1 Держархіву області (вул. С. Бандери, 26 а)розпочне роботу виставка до 100-річчя початку Української революції та проголошення Української народної республіки 1917 – 1921 років. На ній представлять копії документів, які розкажуть про події, пов’язані зі спробами встановлення політичної незалежності України в ті роки.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:
393 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × два =