Троє сарненчан у складі організованої злочинної групи займалися незаконним видобутком бурштину-сирцю на території Дубровицькогорайону. Кримінальне провадження, відкрите за частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України, з обвинувальним актом слідчі ГУНП в Рівненській області скерували до суду.
PM700image001
Злочинна діяльність 41-річного жителя міста Сарни була чітко спланована. Чоловік придбав мотопомпу кустарного виробництва, водозабірний шланг, п’ять пожежних рукавів, металеві шрайбер і чотири жердини, генератор, прожектор і взяв в «оренду» у знайомого автомобіль «ГАЗ-66».
Для налагодження «ефективного» процесу незаконного промислу чоловік залучив до справи 28-ми і 17-річного знайомих жителів райцентру. Очоливши таким чином організовану групу, разом зі своїми спільниками займався видобутком бурштину-сирцю на території Дубровицького району.
PM228image002
У кожного із учасників злочинного угруповання був чіткий розподіл функціональних «обов’язків». Організатор здійснював керівництво, зберігав та надавав обладнання, визначав час, місце та особисто брав участь у незаконному видобутку бурштину-сирцю. Двоє виконавців здійснювали незаконний видобуток бурштину шляхом гідророзмиву ґрунту за допомогою мотопомпи, забезпечували тимчасове зберігання бурштину-сирцю та наглядали за безперебійною і належною роботою обладнання.
PM183image003
— 25 листопада 2015 року злочинну діяльність організованої групи викрили та зупинили працівники управління захисту економіки в Рівненській області ДЗЕ Національної поліції України та Дубровицького відділення поліції, — повідомив заступник начальника ГУНП в Рівненській області – начальник слідчого управління Олександр Панасюк. — За результатами досудового розслідування встановлено, що організована група на Дубровиччині, порушуючи вимоги статті 19 Кодексу України про надра, самовільно, без отримання спеціального дозволу на користування надрами, без оформлення в установленому порядку документів, що посвідчують право на земельну ділянку, за допомогою мотопомпи заводського виробництва за добу видобули 350 грамів бурштину-сирцю, а за неповний місяць на території району — майже кілограм. Кримінальне провадження, відкрите за частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України, з обвинувальним актом скеровано до суду, який і визначать міру покарання зловмисникам, підозрюваним у вчиненні злочину.
 Повідомляє відділ комунікації ГУНП в Рівненській області
754 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісім − чотири =