парфуми1

У неділю, 4 червня, у селі Сварицевичі Дубровицького району відбудеться обласний відкритий фестиваль народного мистецтва «Водіння куста»
Такий захід щорічно проводиться саме в цьому селі на 50-й день після Пасхи.
«Водіння куста» – це обряд, який проходить у свято Трійці, за традицією, що збереглася в селі Сварицевичі. В цей день доросле населення іде до храму. Після служби  на могили  рідних приносять лепеху – «клечання» і оплакують померлих – «голосіння». А молодь готує «кусти» – гурти дівчат, які ходитимуть від хати до хати з привітаннями та обрядовими «кустовими піснями».
На фестиваль з’їдуться учасники з районів Рівненщини. Глядачі матимуть змогу побачити обрядове дійство «Водіння куста», народний танець, почути хоровий, вокальний спів.
Початок дійства об 11 годині.
Свято організоване за сприяння управління культури і туризму ОДА, обласного центру народної творчості та відділу культури і туризму Дубровицької РДА.
Організатори стверджують, що метою фестивалю є відродження та збереження багатовікової спадщини Поліського краю, народних звичаїв та обрядів, автентичного фольклору в піснях, народному музикуванні, дійстві, костюмах, етнографічній атрибутиці.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:
1 031 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісім + пять =