У кожному районі Рівненщини діятимуть робочі групи, котрі вивчатимуть забезпеченість на свинофермах засобів біобезпеки
Таке доручення усі керівники районів отримали від першого заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського під час засідання  надзвичайної протиепізоотичної комісії – аби уникнути нових спалахів африканської чуми свиней.
До складу робочих груп входитимуть ветеринари та поліцейські.
Зокрема, господарства мусять бути загороджені, облаштовані санітарними пропускниками, забезпечені дезінфекційними килимками, а обслуговуючий персонал повинен мати спецодяг.
«Це стосуватиметься усіх господарств. Адже нехтування елементарними правилами безпеки може спричинити великі матеріальні втрати. Зокрема, спалах африканської чуми свиней у Рівненському районі призвів до вилучення та знищення поголів’я на фермі. А це 150 тварин. Це серйозна проблема. Тому керівники районів та міст повинні з усією відповідальність поставитися до забезпечення біобезпеки у своїх регіонах», – наголосив перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварського.
Нагадаємо, місяць тому свиногосподарствам Рівненщини, а таких в області є понад 70, озвучили посилені вимоги щодо утримання тварин та профілактики АЧС.
Також Юрій Приварський доручив керівникам РДА активізувати роботу усіх служб для протидії новим спалахам АЧС.
У районах мають бути резервні кошти на ветеринарні пости, дизбар’єри, паливно-мастильні матеріали. Водночас необхідно забезпечити контроль за переміщенням тварин в області. Крім того, у всіх районах потрібно облаштувати худобомогильники. Адже наразі в області діє лише 3 місця, де можна захоронити худобу. З них два – на Радивилівщині, а один – на Зарічненщині.
В свою чергу лісівники області обстежуватимуть угіддя, аби завчасно виявляти хворих та мертвих тварин. Також проведуть депопуляцію дикого кабана. Уже з початку року лісівники відстріляли близько 2-х сотень тварин. Усі туші обстежувалися на вірусне захворювання у ветеринарних лабораторіях.
«Сподіваємося, що скоординована робота керівників районів та міст, усіх служб дозволить запобігти новим спалахам захворювання. Адже від цього залежить економічна та продовольча безпека Рівненщини та країни в цілому», – додав Юрій Приварський.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
491 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три + девятнадцять =