У рамках робочого візиту на Рівненщину приїхала Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко. Її візит розпочався з офіційної зустрічі із в.о. голови облдержадміністрації Юрієм Приварським.

Питання реформування місцевого самоврядування, передача повноважень на місця – такою була тематика зустрічі Ганни Онищенко з керівництвом облдержадміністрації, головами районних адміністрацій, представниками місцевого самоврядування.

«Децентралізація влади – це ключове завдання, яке стоїть перед Україною. У цьому одностайні Президент, Кабінет Міністрів і парламент. Уряд розробив інструмент, підготував нормативну базу для реформи. Уже зроблено перший її крок – бюджетна децентралізація. Наразі триває наступний – передача повноважень на місця, створення Перспективних планів формування громад», – зазначила Ганна Онищенко.

Як акцентував Юрій Приварський, Рівненщина має свої напрацювання. «У кожному районі пройшли обговорення питання утворення спроможних територіальних громад. Згідно з Перспективним планом на Рівненщині із 365 місцевих рад буде утворено 45 громад. Такий план схвалено у Мінрегіонбуді. Наразі на сесії обласної ради 12 червня заплановано затвердження плану формування громад», – акцентував Юрій Приварський.

Ганна Онищенко наголосила, що об’єднання громад має свої вагомі переваги: власні фінансові ресурси, право самостійно розпоряджатися землями, субвенції від держави на освіту та медицину, дотації вирівнювання, скорочення органів влади, участь громад у грантових проектах.

Також у рамках робочої поїздки Міністр Кабінету Міністрів України провела прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА 

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У Рівному відбудеться благодійний концерт на підтримку розвідників 128-ої гірсько-піхотної бригади

На Рівненщині розпочала діяти виставка з енергоефективності «С.Е.Т. – 2015»

На Рівненщині засудженим намагались передати бублики нашпиговані наркотиками |

tomat_green-01

669 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × два =