парфуми1
У Рівненській ОДА відбувся «круглий стіл» щодо можливого запровадження ринку сільськогосподарської землі
Наразі ще триває розробка законопроекту, втім на Рівненщині вирішили почути думки аграріїв – керівників найбільших підприємств області.
«Ми запросили людей, які працюють на землі, формують аграрний сектор та роблять економіку області. Важливо, щоб права власників землі не були порушені. Тому хочемо почути думки тих, хто має безпосередньо до цього відношення», – наголосив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Так, одні аграрії вважають, що впровадження такого механізму не на часі – бо немає остаточних «правил гри». Водночас господарства зацікавлені в купівлі земель с/г призначення, але кошти для цього є далеко не у всіх. Тому варто запровадити пільгові кредити.
Щодо придбання землі, більшість учасників «круглого столу» пропонують надати це право виключно територіальним громадам, аби ті у майбутньому могли здавати її в оренду.
Не залишилися поза увагою й питання максимального розміру площі земельних ділянок, що можуть належати одній особі. Одні аграрії за те, щоб обмежити кількість гектарів 200 гектарами, інші – пропонують необмежений розмір землі.
Втім усі присутні погодились, що в умовах «чорного ринку» зловживань ще більше. До того ж, Україна – серед небагатьох  країн світу, де ринок землі ще досі відсутній.
Усі пропозиції від керівників підприємств вирішили зафіксувати, а дискусію продовжити – коли вже буде оприлюднений законопроект «Про ринок земель сільськогосподарського призначення».
«Ми започаткували такий дискусійний майданчик для обміну думками. Це тільки початок нашої роботи. Але ми вже бачимо, що цілковитого несприйняття ринку земель немає – потрібні чіткі «правила гри». На наступну зустріч плануємо запросити депутатів та представників банків», – розповів Ігор Тимошенко.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:   
351 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 5 =