Почути проблеми на місцях та трансформувати їх у ключові закони децентралізації. Таким є основне завдання «десанту» нардепів, котрі відвідали Рівненщину в рамках Всеукраїнської інформаційної  кампанії «Посли реформ».

Шість народних депутатів України – Ганна Гопко, Ірина Луценко, Остап Єднак, Олександр Дехтярчук, Марія Іонова та Оксана Юринець, а також експерт реанімаційного пакету реформ з питань децентралізації влади та директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак прибули в Рівненську область – аби зустрітися із громадою Рівненщини та роз’яснити усі нюанси децентралізації.

«Децентралізація – це  найголовніша реформа у державі. Адже вона повинна дати поштовх розвитку країни. Це важкий шлях, проте ми його повинні пройти. Основна користь від цієї реформи – це отримання жителями Рівненщини якісно нових послуг від влади», – відзначив голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Чугунніков під час прес-конференції.

Реформа децентралізації, по-перше, надасть можливість невеликим населеним пунктам об’єднатись та створити велику спроможну громаду. Такі громади отримають від держави значні фінансові ресурси на виконання повноважень у сфері освіти, медицини – такі ж, як зараз мають міста обласного значення. Пропонується спрямовувати до місцевих бюджетів до 60% податку на доходи фізичних осіб, 10% податку на прибуток підприємств, частково – екологічний податок, 100% земельного податку та податку з нерухомості.

Окрім значної фінансової допомоги, об’єднані громади отримають й додаткові повноваження у сфері послуг. «Створення ЦНАПів на місцях має бути чи не найбільшим досягненням.  Саме цей аспект і відповідає головному завданню децентралізації – зменшення дистанції між людиною та органом, який має повноваження», – наголосив Олександр Дехтярчук. 

За словами Юрія Ганущака, наразі чи не найголовнішим питанням є внесення змін до Конституції. «Прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації влади і євроінтеграція України стоять в одній площині. І якщо зараз Україна не скористається шансом втілити децентралізацію влади, то наступна така нагода в неї з’явиться не раніше, ніж за 10 років. Адже децентралізація важлива тим, що «відкриває «двері» іншим життєво важливим для України реформам», – наголосив експерт.

Водночас, за словами Ірини Луценко, найближчим часом у парламенті буде створене міжфракційне депутатське об’єднання «За децентралізацію», до якого увійдуть багато парламентаріїв незалежно від політичної належності, і котре візьме на себе відповідальність за законодавчі зміни, потрібні для ефективної децентралізації.

Після прес-конференції народні депутати зустрілися з головами об’єднаних територіальних громад, головами районів і міст, а також прочитали відкриту лекцію у Національному університеті водного господарства та природокористування.

Усі пропозиції та зауваження, що прозвучали під час зустрічі, депутати зафіксували та найближчим часом будуть передані своїм колегам на розгляд у Верховній Раді.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

В Демидівці освячено пам’ятний знак Героям України

У рівнянки викрали 30 одиниць золотих виробів та 50 тисяч доларів США

З 30 листопада 2015 року буде тимчасово зупинено рух “нічного” тролейбуса №3

НА РІВНЕНЩИНІ ХЛОПЕЦЬ ОТРИМАВ НОЖОВЕ ПОРАНЕННЯ ЧЕРЕЗ ДІВЧИНУ

На Рівненщині під колесами автомобіля знову загинув велосипедист

На Рівненщині за 10 хвилин знайшли викрадений легковик

На що хворіють неповнолітні злочинці у Дубенській колонії

Як реалізовується стратегія регіонального розвитку в Рівненській області?

У Острозькій академії вирішили відновити традицію звітних концертів

tomat_green-01

586 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 9 =

НОВИНИ