1Профілактичний медичний огляд в установах виконання покарань є обов’язковим і усі засуджені його проходять. Кожна колонія має свою медичну частину, але щоб провести належний та детальний огляд пенітенціарії зазвичай залучають спеціалістів із місцевих медичних закладів, які відсутні у штаті установи. Як стало відомо сайту Новини по-рівненськи нещодавно такий огляд проходили засуджені Дубенської виховної колонії де утримуються неповнолітні злочинці. Наразі в установі відбуває покарання 64 особи. Отож з питанням на що найчастіше скаржаться хлопці та на які хвороби хворіють ми звернулися до начальника колонії Валентина Марача.3
«Спеціалістами, які були залучені до перевірки засуджених значних відхилень в стані здоров’я хлопців не виявлено. Проте лікарі рекомендували пройти додаткове обстеження 3 засудженим з захворюванням серцево-судинної системи, хірургічного та ендокринологічного профілів», – розповів начальник колонії.
Загалом за результатами оглядів виявлено 22 засуджених з хронічними захворюваннями, з них:
– серцево-судинні захворювання – 1;
– органів ШКТ – 2;
– органів дихання – 2;
– органи зору – 2;
– захворювання хірургічного профілю – 6;
– захворювання сечової системи -1;
– неврологічні захворювання – 5;
– ЛОР захворювання – 2;
– ендокринологічні захворювання – 1.

2Як кажуть лікарі-спеціалісти під час огляду засуджених хворих венеричними хворобами та туберкульозом не виявлено. Не виявили лікарі і тілесних ушкоджень, які могли бути наслідком застосування насильства до засуджених. Не має у хлопців і проблем з інфекційними хворобами такими як туберкульоз, гепатит, ВІЛ/СНІД.
А от особи з психічними розладами є – таких в у колонії 15 осіб.
«На обліку в лікаря психіатра перебуває 15 засуджених із захворювання психіатричного профілю. З даною категорією осіб працюють спеціалісти лікар-психолог та лікар-психіатр», – коментує Валентин Марач.
Обов’язкові медичні огляди засуджені проходять двічі на рік. Флюорографія, лабораторне обстеження (загальний аналіз крові, сечі, при потребі інші), антропометрія, огляд вузькопрофільними медичними спеціалістами – увесь перелік медичних процедур. Після огляду у засуджених визначається група здоров’я.
«На сьогодні на обліку в медичній частині Дубенської колонії знаходиться одна дитина – інвалід (1- патологія ендокринної системи). Для її огляду та лікування залучено вузько профільного спеціаліста з дитячої поліклініки м. Дубно, розробляються індивідуальні програми реабілітації», – розповів начальник колонії Валентин Марач.

Вікторія Малецька

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Як реалізовується стратегія регіонального розвитку в Рівненській області?

У Острозькій академії вирішили відновити традицію звітних концертів

НА РІВНЕНЩИНІ ЗЯТЬ ПІДПАЛИВ БУДИНОК РАЗОМ ІЗ ТЕЩЕЮ, ДРУЖИНОЮ ТА ГОСТЕЮ

На Рівненщині від злочинців постраждало близько 7000 осіб

Рівненські баскетболістки перемогли у поєдинку із львівською командою

У Рівному смертельна автопригода

Туристи-краєзнавці з Рівненщини – переможці Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України»

Об’єднані громади Рівненщини обговорили фінансування освіти на 2016 рік

Що робити рівнянам в екстремальних ситуаціях

tomat_green-01

950 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + 17 =

НОВИНИ