Національний банк України 5 січня 2016 року ввів в обіг дві пам’ятні монети “Щедрик (до 100-річчя першого хорового виконання твору М. Леонтовича)” номіналом 5 гривень з нейзильберу та 20 гривень зі срібла.

IMG_20160105_154528

 Сьогодні у Національному банку України відбулася презентація цих пам’ятних монет, уведених в обіг у новому 2016 році. Участь у заході взяли представники Національного банку України та автори ескізів монет – Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук.

Монети “Щедрик” продовжують серію “Українська спадщина” та присвячені 100-річчю першого виконання твору українського композитора-новатора, майстра хорової мініатюри, автора близько двохсот обробок народних пісень Миколи Леонтовича – “Щедрик” хором Київського університету.

 Щедрик” – одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, над якою композитор працював майже все життя, відома не лише вУкраїні, а й в усьому світі під назвою колядка дзвонів” (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

 Срібна монета (з футляром) коштує 1 370 гривень, монета з нейзильберу – 38 гривень.Тираж монет 3 000 та 50 000 відповідно.

 На аверсі монети з нейзильберу на матовому тлі розміщено рельєфне зображення ластівки на фоні нотних рядків, на реверсі – групу колядників, які співають, один із них тримає різдвяну зірку, над якою написи – ЩЕДРИК, ЩЕДРИК, ЩЕДРІВОЧКА.

IMG_20160105_160236

 Срібна монета оздоблена блакитним дорогоцінним камінчиком (кубічний оксид цирконію діаметром 2,0 мм) та різнокольоровим голографічнимзображенням. На її аверсі у намистовому колі зображено різдвяну зірку, в центрі якоїколядники, між променями зірки – по три дзвоники. Нареверсі монети розміщено композицію, поділену на дві частини стилізованим музичним рядком зіЩедрик”: угорі портрет Миколи Леонтовичаз диригентською паличкою в правій руці, на лівій руці композитора сидить ластівка, праворучнапис МИКОЛА ЛЕОНТОВИЧ; ліворуч відпортрета на тлі концентричних кіл, що символізують звучання музики, у центрі яких вставка з кубічного оксиду цирконію, напис ЩЕДРИК;унизу “колядка дзвонів” – на фоні кольорових голографічних кіл зображено дзвоники.

IMG_20160105_160124

Повідомляє прес-центр Нацбанку України

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Вода в річці Стир відповідає екологічним нормам

ПАТ «РІВНЕГАЗ» РАДИТЬ СПОЖИВАЧАМ СВОЄЧАСНО НАДАВАТИ ПОКАЗАННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ

Несамотність. (с) Олександра Григорчук

У Рівненському районі горів житловий будинок

У Рівному у дорожньо-транспортній пригоді загинув пасажир авто

На Рівненщині у ДТП згоріли автомобілі та травмувалися люди

У Рівному відбулася традиційна ялинка міського голови

Війська ОК «Захід» зустріли свято Різдва Христового за українськими традиціями з вертепами та колядками

На Рівненщині в ДТП постраждало дев’ятеро осіб

18-річний рівнянин після ДТП перебуває у важкому стані в лікарні

tomat_green-01

690 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × пять =