Незвичний вечір видався не тільки для гостей та працівників Рівненської обласної бібліотеки для молоді, а й для поліцейських, які завітали туди у свій вільний час.
Літературний захід під назвою «Літ-тайм з поліцією» зібрав кілька десятків молодих хлопців та дівчат, які вирішили провести свій вечір з полісменами і таким чином, самі того не очікуючи, стали учасниками детективної історії, яка розгорнулася в залі під час презентації книги Ксенії Циганчук «Коли приходить темрява».
Вечір розпочався тихо і спокійно, панувала приємно атмосфера, патрульні розповідали про свої літературні вподобання, цитували рядки Шевченка та власну поезію, розповідали цікаві історії із власного життя та випадки зі служби, мотивуючи учасників зустрічі бути завжди уважними та звертати увагу на деталі, адже ніхто не знає що чекає нас у кожну наступну хвилину.
Однак раптом одному із присутніх стало зле і все, що він встиг сказати – «Вбивця тут!». Страх, збентеження, здивування – лише невеличкий перелік емоцій, який виник у той момент у всіх очевидців події. Однак, патрульні, подбавши про непритомного чоловіка, почали з’ясовувати обставини ситуації, залучаючи до цього процесу усіх присутніх.
Що підозрілого помітили? З ким прийшов цей чоловік? Якого кольору волосся було у дівчина, яка з ним сварилася, а потім одразу пішла? У що вона була вдягнена? Виявилося, що відповісти на такі прості запитання очевидцям було непросто, їхні коментарі суперечили один одному. Охоронці порядку у розмові з присутніми розгортали кілька версій цієї події, однак схилитися до якоїсь однієї із них було важко, адже для жодної з них не вистачало доказів. Проте, завдяки невеличкій деталі, яку вдалося помітити полісменам, підозри звузилися до однієї особи – авторки, яка презентувала свою книгу. У цей момент патрульні оголосили, що усі присутні стали учасниками змодельованої ситуації, але зауважили, що ми ніколи не знаємо якою є ситуація насправді.
Неуважність, байдужість, зосередженість тільки на своїх потребах та інтересах – це те, що заважає будувати нам реально ефективне громадянське суспільство та взаємодію громадян і поліції за принципом партнерства та співпраці. До такого висновку прийшли учасники зустрічі. Однак, незважаючи на напруженість емоцій, вечір закінчився на позитивній ноті. Усі присутні висловилися про те, що такий захід справді мотивує по іншому побачити ситуацію, поліцейських і себе. Незвичний експеримент допоміг не лише на логічному рівні, а й на рівні відчуттів зрозуміти свою роль і свій вклад у розвиток ситуацій, які відбуваються з нами і навколо нас.
Разом ми можемо більше. Не будь байдужим. Будь уважним.
Повідомляє Патрульна поліція Рівного
1 261 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 12 =