pm471image002Як повідомлялося раніше 25 вересня до поліції звернулася 44-річна жителька села Курозвани Гощанського району. Жінка повідомила, що з її будинку викрали орден сина «За мужність» ІІІ ступеня, яким його нагородили посмертно. Для поліцейських справою честі стало розшукати злодія та бойову нагороду. 
Для неї – це не лише фото в трагічній книзі. А це – не просто орден… це все, що посмертно залишилося їй від сина Дмитра. 20-річний юнак пішов на фронт і навесні 2015-го не повернувся. Він оживає лише тут – на сторінках своїх блокнотів зі своїми спогадами та мріями… про майбутнє. Майбутнє, яке у нього забрала війна!
“У цьому блокноті Діма пише про що міркував, що планував, – розповідає мати загиблого солдата пані Надія. – Усе писав про армію. Записував, як куди добиратися, та й я переглядаю. Я їх кожен день перечитую… Він змалечку так казав – буду військовим”.
Дмитро Козачонок був танкістом 30-ї окремої механізованої бригади Новоград-Волинська. Пройшов Іловайськ, вийшов з Дебальцева. 7 травня 2015 року загинув у результаті мінометного обстрілу російськими бойовикамипозицій бригади на оборонних рубежах біля селища Луганське Донецької області. Вдома залишились три сестрички та мати. Вона до хвилини пам’ятає ТОЙ день:  як говорила із сином і, як потім з’ясувалося, – востаннє.pm567image001
“Я на 13.10 поїхала із села і в 14.07 мені зателефонували, що він загинув. Коли почався той мінометний обстріл, він спас два танки, а сам… вискочив з нього і, кажуть, що вибуховою хвилею віднесло на шість метрів від танка і вирвало легені”.
Коли спілкувався з сестрою, Дмитро просив: “Якщо зі мною щось станеться, скажи мамі нехай не плаче, бо я свою дорогу вибрав сам”.
Однак це був перший невимовний біль, а другий настигнув, коли у вбитої горем матері вкрали орден сина “за мужність” ІІІ ступеня, яким його нагородили посмертно.pm249image003
“Я кажу, хай би краще гроші вкрали, які ціни не мають. А орден — це частинка сина і пам’ять про нього”.
За справу з викраденням негайно взялися правоохоронці Гощанського відділення поліції. Чимало з них також несли службу на сході держави.
“Поки не розкриєте злочин – додому ніхто не піде», – дав вказівку керівник поліції області Сергій Князєв.
Начальник сектору кримінальної поліції Гощанського відділення поліції Руслан Мізюк, який брав участь у бойових діях на сході України, ніс службу у Волновасі,  лишень додав – розкрити злочин для поліцейських було принципово. Зловмисника, а точніше зловмисницю, довелося шукати недовго. Як виявилося, “липкі” руки були у 17-літньої подруги сестри загиблого.pm64image001
“Під час проведення першочергових слідчих дій було з’ясовано, що проникнення до житла не було, а відтак скоїти крадіжку міг хтось із родини або, присутніх у цей період часу в помешканні. Нею виявилася неповнолітня мешканка Тучина. Дівчина пояснила, що в неділю, коли родина їхала у справах у Рівне, випадково взяла цей орден, поклала до кишені, але хотіла наступного дня повернути”.
Натомість Надія Іванівна дякує поліцейським за повернутий орден, а разом з ним і спокій. Юній крадійці жінка пробачила:
“Оскільки я сама мати і сама виростила чотирьох дітей, я її пробачаю”.
 Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
741 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + вісімнадцять =