На даний час триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 286 КК України за фактом дорожньо-транспортної пригоди, що сталася в місті Рівне у мікрорайоні «Щасливе», та внаслідок якої загинуло 3 людей.

Нагадаємо, вказана ДТП трапилася 21.10.2014 пізно увечері за участю трьох транспортних засобів: «Citroen Berlingo», «Mercedens-Benz Sprinter» та «ВАЗ-217030». Водій останнього – співробітник УМВС України в Рівненській області.

Внаслідок аварії загинули водій і пасажир автомобіля «Citroen Berlingo» та пасажир «Mercedens-Benz Sprinter», ще двох людей – травмовано.

Слідчі прокуратури Рівненської області під час розслідування у кримінальному провадженні допитали як свідків більше 40 осіб, призначили низку судових експертиз у різних експертних установах держави.

У звʼязку з тим, що на сьогодні вказані експертизи завершені та в ході досудового розслідування не здобуто доказів вини працівника міліції у вчиненні цієї ДТП, прокуратура Рівненської області скерувала матеріали кримінального провадження в УМВС України в Рівненській області для організації подальшого розслідування та прийняття остаточного процесуального рішення.

Дане кримінальне провадження перебуває на особливому контролі прокуратури.

Разом з тим, прокуратура Рівненської області відреагувала на дії співробітників міліції, які свідомо вчинили дії, що ускладнили прокурорам зʼясування істини у цій справі.

Так, на вимогу прокуратури керівництвом МВС України проведено службове розслідування, за результатами якого виявлено порушення службової дисципліни і функціональних обов’язків у діях 12 працівників (в тому числі керівництва) УМВС України в Рівненській області.

Зокрема, встановлено, що міліціонер, який став учасником смертельної ДТП, самовільно залишив місце пригоди, не вжив заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, швидку медичну допомогу не викликав та не повідомив про подію органам внутрішніх справ.

Також, перебуваючи на місці події, перший заступник начальника УМВС України в області, достовірно знаючи, що подія сталася за участі колеги, надав працівникам прокуратури недостовірні відомості про те, що той є непрацюючим (безробітним).

З огляду на вищевикладене та на підставі наказу Міністра внутрішніх справ України (від 20.01.2015):

– працівника міліції, який є учасником ДТП, звільнено з органів внутрішніх справ за скоєння вчинку, що дискредитує звання рядового і начальницького складу;

– першого заступника начальника УМВС України в Рівненській області, а також начальника відділу Інспекції з особового складу УМВС України в Рівненській області звільнено з обійманих посад;

– ще 9 працівників УМВС України в Рівненській області притягнуто до дисциплінарної відповідальності (суворі догани, догани та попередження про неповну посадову відповідність).

Повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області

tomat_green-01

622 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × два =