митницяПрацівники Рівненської митниці ДФС нещодавно припинили спробу ввезти з-за кордону партію відходів із заниженою митною вартістю. Підприємство «Укреко-Індастрі» мало намір доправити з Литви на територію Рівного 21 тонну «запакованих у тюки побутових відходів різних пластмас».
При цьому, задекларувало вартість всього вантажу в 21 євро і митною вартістю 606 грн. На Рівненській митниці, вивчивши подану документацію, скоригували рівень митної вартості до 3486 євро за товар (плюс фактично понесені транспортні витрати на його перевезення). Таке коригування не сподобалося керівництву ТОВ «Укреко-Індастрі», яке вирішило оскаржити рішення митниці у Рівненському окружному адміністративному суді.
– Наші працівники із відділу митної вартості з’ясували, що деклараційні документи складені невірно. Наприклад, умови поставки DAP (Delievered At Place – доставлено до), зазначені у поданому нам контракті, передбачають: ціна товару має включати в себе вартість товару, вартість послуг, пов’язаних із доставкою товару. Тобто у даному випадку до ціни мало бути зараховано ще 1020 євро, – повідомляє прес-служба Рівненської митниці.
Також зауважено, що таким чином сума витрат на перевезення перевищує суму вартості товару на заявлених комерційних умовах поставки.
– Запросили у декларанта додаткові документи для підтвердження митної вартості, але він відмовився їх надавати. До речі, окремого коду, за яким розмитнюється сміття, в нашому кодексі немає. Митну вартість цього товару було визначено за резервним методом, відповідно до статті 64 Митного кодексу України. При цьому використано найменшу вартість із альтернативних, згідно з інформацією, яка була у нашому розпорядженні, – зазначено у повідомленні прес-служби.
Таким чином, на Рівненській митниці вважають коригування митної вартості литовського сміття у бік збільшення цілком правомірним, обґрунтованим і законним. Більше того, зважаючи на ситуацію зі сміттям в Україні, дії митниці у поданій ситуації є не лише захистом економічних інтересів держави, а й екологічних.
Повідомляє Рівненська митниця ДФС
476 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два × один =