парфуми1

фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

У 2017 році запроваджено так звані регіональний, галузевий та сільський коефіцієнти.
Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Це означає, що конкурсний бал буде домножуватись на коефіцієнт. Цими коефіцієнтами збалансують кількість вступників по всій Україні. Адже не може бути так, що всі вступають тільки, наприклад, в місто Київ. Одним зі стимулів обирання інших міст є регіональний коефіцієнт.
Якщо діти вступають до Києва, то їхній коефіцієнт 1. Якщо до Дніпра, Львова, Одеси, Харкова – 1,1. А якщо до Донецької чи Луганської областей, переміщених ВНЗ, то їхній коефіцієнт 1,3. По всіх інших регіонах – 1,2.
 Галузевий коефіцієнт має зорієнтованість на спеціальності природничо-технічні. Таким чином, підтримають тих абітурієнтів, які обирають ці складні спеціальності. І є сільські коефіцієнти: конкурсний бал дітей, як навчаються в сільських населених пунктах, буде домножуватись на 1,2.
Якщо взяти торішні результати ЗНО дітей зі села і з міста, то різниця в балах виходить приблизно удвічі більшою на користь міських дітей. У сільських школах низький рівень педагогічних працівників, слабка матеріальна база. Тому це цілком справедлива компенсація державою нерівних можливостей дітей.
Сприяння сільським дітям у вступі є й нормою закону «Про пріоритетний розвиток села». Ним передбачено, зокрема, певні квоти в університетах для цих вступників.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:     
1 398 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × чотири =

НОВИНИ