На Донеччину Олег Кльофа, дільничний офіцер поліції Гощанського відділення Острозького ВП ГУНП в Рівненській області, прибув у складі зведеного загону поліцейських восени 2015 року. Понад два місяці разом із колегами він ніс службу у Волоновасі. Цей відносно невеличкий проміжок часу вніс суттєві корективи у світогляд та подальше життя на той час ще молодшого лейтенанта поліції.
— Чи змінилося щось у Вашому житті після приїзду із Волновахи?
— Та все змінилося, сприйняття себе, інших, нашої країни, розуміння єдності, сили духу, патріотизму, свободи, миру, а такожприйшло чітке усвідомлення того, що все це може просто зникнути, якщо не боротися і не відстоювати. Я щиро вірю, що ми подолаємо цю загарбницьку агресію, відновимо мир у країні і сотні людських життів, які передчасно обірвала війна, не будуть марними. Для мене завжди у пам’яті світлим відданим і щирим залишиться Михайло Шемегінський-Нестерук, з яким познайомилися під час навчання у Львові. Він загинув 6 червня 2014 року від осколкового поранення у серце під час мінометного обстрілу терористами українського блокпоста на виїзді зі Слов’янська.
— Що для Вас означає патріотизм?
— Це не просто слово, це думки, серце, дії, душа, зрештою — спосіб життя. Під час перебування у Волновасі яскравим прикладом патріотизму для мене став доброволець із Прикарпаття. Ми зустріли його на залізничному вокзалі, чоловік саме повертався у Новотроїцьке, яке тоді було на лінії фронту. Під час розмови дізнався, що вдома на нього залишилася чекати дружина та шестеро дітей. Незважаючи на це, він самовіддано поїхав майже за півтори тисячі кілометрів захищати свою країну. Так, поїхав, тому що для нього це не лише боротьба за збереження цілісності України, а й захист майбутнього своїх нащадків. І, на мою думку, таке усвідомлення патріотизму повинно бути у кожного, тоді ми точно все переможемо.
— Наразі Ви перебуваєте на посаді старшого дільничного офіцера поліції Гощанського відділення, скільки населених пунктів обслуговуєте?
— Я закріплений за дев’ятьма сільськими радами, де загалом нараховується 15 сіл, чисельність населення близько дев’яти тисяч чоловік.
— Розкажіть, будь-ласка, про свою роботу, наскільки важливою, на Вашу думку, є наявність дільничного на території обслуговування.
— Як на мене, є певна різниця між роботою дільничного у місті та у сільській місцевості. Детальніше за місто не розкажу, оскільки ніс службу там лише під час окремих профілактичних відпрацювань, а за сільську місцевість можу поділитися власним досвідом. Значну роль в організації ефективної роботи відіграє забезпечення транспортом, так як протяжність території обслуговування сягає не один десяток кілометрів. Дільничний офіцер поліції у селі – це не просто правоохоронець, це уособлення влади, правопорядку, допомоги та безпеки. Людям важливо постійно бачити поліцейського на вулицях свого села чи містечка, мати можливість поспілкуватися із ним, коли виникає потреба, і не завжди це ті випадки, коли громадяни телефонують на «102», іноді їх просто потрібно вислухати, підтримати, дати пораду, провести роз’яснювальну профілактичну роботу. Це дуже важливо і потрібно, особливо людям похилого віку, які, в силу певних обставин, можливо більше за інших, потребують нашого захисту і підтримки.
— Що для Вас уособлює поліцейський ?
— Це впевнена у собі, самодостатня, врівноважена, професійна, інтелектуально розвинена людина, яка чітко розуміє свою мету і завдання. А основне для поліцейського – готовність доброчесно та самовіддано служити українському народові.
Спілкувалася Любов Белаш
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
Теґи:   
505 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девять + 15 =

НОВИНИ