фото: ukr.media

Сьогодні багато наших співвітчизників у пошуках кращої долі чи заробітку намагаються виїхати на роботу за кордон, студенти бажаючи отримати європейський диплом шукають іноземний ВУЗ для продовження освіти. У цій ситуації сучасна і дружня Польща, яка зі вступом в ЄС стала відчувати неабиякий кадровий голод, пропанує безліч привабливих пропозицій навчання працевлаштування чи сезонних робіт, запроваджуючи при цьому різноманітні програми для заробітчан, науковців та студентства. Крім цього, у січні п.р. з метою спонукання громадян України отримати «Карту поляка», Уряд РП підтримав законопроект щодо внесення змін до законодавства, згідно з якими власникам вказаного документу будуть надані додаткові преференції. Однак, не про все пишуть в яскравих буклетах фірми посередників та на відповідних сайтах.
Як стало відомо з інтернет ресурсуhttps://ukr.media/incidents/252967/, 17 січня у місті Кутно, що у Лодзькім воєводстві трапився інцидент. Семеро поляків напали на наших українських заробітчан та побили їх. Одного нашого співвітчизника навіть госпіталізували. При цьому хулігани були в балаклавах з кастетами та кричали щоб українці вибиралися з Польщі до себе в Україну та залишили на будинку де вони проживали красномовний напис: «POLSKA DLA POLAKOW». Багато хто пов’язують нападників з неонацистськими організаціями Польщі, які до речі підтримують сепаратистів ДНР (http://choven.in.ua/article/polski-nacionalisty-v-dnr).
Виникає питання чи так вже нас чекають у сусідній Польщі, як про це розповідають різноманітні посередницькі організації, чому владні структури Польщі нічого не роблять (або роблять дуже мало), щоб подібні інциденти більше не повторювались? І в той же момент запрошують українців на роботу до себе. Та і роботу пропонують, м’яко кажучи, не саму достойну і високооплачувану. Тому, якщо вони знають про проблему, то чому не інформують про можливі ризики, адже по обличчю отримати ми можемо і вдома і без запрошення.
А можливо це просто у поляків таке ставлення до українців, яке склалося історично? Як на мене, то «колективного ставлення» не існує, однак на побутовому рівні поляки продовжують ставитись до українців, як французи до циган, чи росіяни до вихідців з Середньої Азії: «понаїхали тут» і чим більше українці виконують в Польщі брудну роботу, тим більше зростає у поляків огида до українців. А чи варто безоглядно виїжджати до Польщі де нас там не чекають та вважають за нижчу касту.

(фото: ukr.media)

Мілана Маркевич

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У Рівному перекинувся автомобіль

У РІВНОМУ ВИКРАЛИ ПОЗАШЛЯХОВИК

На Рівненщині податкова міліція вилучила більше мільйона гривень, валюту та печатки

Затверджено персональний склад Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування.

Народний Клуб «Верес» шукає волонтерів

У Рівному для дітей розпочинається Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Громадам Рівненщини радять швидше об’єднуватись

Олександр Корнійчук: “Область вже втомилась від конфронтації окремих політиків”

У РІВНОМУ ЖИТЕЛЬ ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ЗАЛІЗ ДО МУЗЕЙНОГО ЛІТАКА ТА ПОГРОЖУВАВ УСІХ РОЗСТРІЛЯТИ

РІВНЕНСЬКІ КРИМІНАЛІСТИ ПОДІЛИЛИСЯ ДОСВІДОМ ЗІ СТУДЕНТАМИ ОСТРОЗЬКОЇ АКАДЕМІЇ

795 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × 2 =

НОВИНИ