З жовтня 2015 року на Рівненщині діє Центр допомоги учасникам АТО. За чотири місяці його існування вдалося вирішити чимало проблем тих, хто повернувся зі Сходу.

Наразі на обліку в Рівненському обласному військкоматі перебуває 1917 демобілізованих.

Водночас, у координаторів роботи Центру в районах накопичилося багато питань щодо пільг учасникам АТО – зокрема, безкоштовної землі та лікування. Саме це найбільше цікавить бійців, які повертаються зі Сходу.

Тому на форум Центру АТО запросили керівництво Рівненської облдержадміністрації, управлінь та відділів.

Про покроковий план дій щодо отримання земельної ділянки учаснику АТО розповів в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Рівненській області Сергій Дубич. Він повідомив, що інформація про зарезервовані вільні ділянки для бійців міститься на офіційномувеб-сайті відомства.

На сьогодні 787 учасників АТО з Рівненщини вже оформили власність на землю.

Головною ж лікувальною базою для учасників АТО є обласний госпіталь ветеранів війни у Клевані Рівненського району. За словами начальника закладу Андрія Бурачика, з часу військових дій на Сході в госпіталі пройшли курс медичної та психологічної реабілітації майже 700 бійців. Наразі там лікується 31 учасник АТО, уся медична допомога для них – безкоштовна. У тому числі безоплатне і зубопротезування.

«Реабілітація учасників АТО в пріоритетах. Саме тому в цей госпіталь направлено максимальне фінансування – в рази більше від інших лікувальних закладів області», – наголосив перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації Юрій Приварський.

Психологічну реабілітацію пройшли 264 учасники АТО, соціальну та професійну адаптацію – 103, отримали санаторно-курортне лікування – 145.

Торік, за словами Юрій Приварського, вдалося закупити 31 квартиру для сімей загиблих, а також військовим, які втратили нижні кінцівки. З обласного бюджету 67 сім’ям загиблих надано грошову допомогу у сумі понад 3 мільйони гривень.

«Учасники АТО – це ті люди, які захищають територіальну цілісність України, захищають нас з вами. І вирішення їхніх проблем для нас першочергове. Саме тому на Рівненщині і діє Центр допомоги учасникам АТО, якому зобов’язані допомагати усі департаменти та територіальні управління Рівненської області», – наголосив Юрій Приварський.

Довідково:

Центр допомоги учасникам АТО знаходиться за адресою: м.Рівне, майдан Просвіти 1, каб. 221 (б). Безкоштовний телефон гарячої лінії: 0 800 5000 78 (гаряча лінія ОДА). Ел.адреса –centratorivne@gmail.com.

 

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Рівненський драмтеатр збирає янголів, щоб на Україну повернувся мир

Президент нагородив активіста Євромайдану з Рівненщини

У Рівному молодь шукала способи боротьби з безробіттям

440-річчя Острозької академії відзначатиметься на державному рівні

Рівнянин “підпільно” торгував дизпаливом

У Рівному з 22 лютого частково змінено схему руху маршрутного таксі М-35

На крилах журавликів рівненські діти напишуть побажання своїм ровесникам з Японії

Паузи у децентралізації на Рівненщині не буде

Рівненські рятувальники отримали нагороди за мужність та героїзм, проявлені під час виконання службових завдань

До Міжнародного Дня рідної мови рівненська майстриня представила вишите Євангеліє

Теґи:
514 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісім + 10 =