775f3160a84f6342ce6c3638ae36b82fВерховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти”. Документ, зокрема, передбачає надання субвенції на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам.

За відповідне рішення проголосували 305 народних депутатів.

Нагадаємо, що з першого січня професійно-технічні навчальні заклади, які діють в межах міст обласного значення, мають фінансуватися з їх бюджетів, а решта — з обласного. Таких закладів на Рівненщині 21.

Обласна рада у січні виділила з бюджету 62 мільйони гривень на фінансування цих закладів,  зазначив керівник депутатського корпусу Володимир Ковальчук. Однак, за його словами, цих коштів ледве вистачило б на півроку. Тому обласна рада вже зверталася з відповідним рішенням до Парламенту та Уряду.

—    Окрім того, я особисто звертався до депутатів Верховної Ради від Рівненщини, до колег по Радикальній Партії Олега Ляшка, а також закликав колег по облраді теж поговорити зі своїми однопартійцями у Парламенті, аби вони  підтримали зміни до бюджету в частині виділення субвенції на профтехосвіту, — розповів Володимир Ковальчук.

Професійно-технічні навчальні заклади Рівненщини нині наповнені достатньо, зауважив голова обласної ради. Більше того, щороку зацікавлення робітничими професіями у абітурієнтів лише зростає, оскільки вони розуміють, що такі фахівці зараз затребувані на ринку праці. Тому профтехосвіту необхідно підтримувати, впевнений Володимир Ковальчук.

— На Рівненщині діють професійно-технічні навчальні заклади, в яких навчається більше тисячі учнів. А це показник того, що профтехосвіту потрібно підтримувати якнайкраще. Виділення субвенції дасть змогу ПТУ працювати «на повну» й далі, забезпечуючи роботодавців кваліфікованими кадрами, — підсумував Володимир Ковальчук.

Голова облради також повідомив, що невикористані у бюджетному періоді кошти цільової субвенції залишатимуться у місцевих бюджетах та можуть використовуватися у наступному періоді на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Власники та орендарі земельних ділянок поповнили бюджет Рівненщини на 217 мільйонів гривень

Природний приріст населення Рівненщини зберігає позитивні тенденції

На Рівненщині рятувальники врятували коня

10 років проведе за ґратами мешканець Рівного за контрабанду прекурсорів

На Рівненщині до річниці виводу військ з Афганістану проведуть змагання з плавання

На колегії Рівненської облдержадміністрації підсумують 2015 рік

У Рівному з супермаркета намагалися винести м’ясні вироби

НА РІВНЕНЩИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ОПЕРАТИВНО ВСТАНОВИЛИ ЗЛОВМИСНИКА, ЯКИЙ ОБІКРАВ МАГАЗИН

Рівнян запрошують відвідати унікальну фотовиставку авторських робіт за технологією 19 століття

Манікюрні тенденції весна-літо 2016: інтерв’ю з рівненським майстром нігтів.

596 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 − 3 =