Рівненська ОДА залучатиме бізнес до розвитку професійно-технічних навчальних закладів.
Адже процес підготовки робітничих кадрів для потреб економіки області повинен бути двостороннім.
Про це йшлося під час першого засідання Регіональної ради професійної освіти під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.
У заході взяли участь представники обласної влади, директори ПТНЗ, міські голови, роботодавці.
«Цього року гостро постало питання фінансування закладів професійно-технічної освіти, котре перевели на місцеві бюджети. Рівне із цією ситуацією впоралося завдяки перевиконанню бюджету у зв’язку з фінансовою децентралізацією. Аналогічні заклади у Дубно та Острозі отримали кошти стабілізаційної субвенції – відповідно 3,8 та 4,8 мільйонів», – розповіла Світлана Богатирчук-Кривко.
Проте, на думку заступника голови ОДА, цю ситуацію потрібно змінювати.
І саме тому, в області створено Регіональну раду, котра координуватиме роботу із визначення потреб регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих працівників у закладах профтехосвіти. Адже сьогодні ця система повинна швидко реагувати на зміни та задовольняти попит регіонального сектору економіки, приватного бізнесу.
Разом з тим, присутні погодилися, що роботодавці можуть допомагати закладам профтехосвіти з урахуванням потреби своїх підприємств.
За словами менеджера ГО «Волинський ресурсний центр» Юрія Пасочника, наразі готові внести свій вклад у покращення професійно-технічної освіти рівненські підприємства легкої, будівельної та деревообробної промисловості, а також сільського господарства.
Зокрема, бізнесмени пропонують надати поради для удосконалення навчальних програм, матеріали для навчання, обладнання, грошову допомогу, а також взяти студентів на практику.
За результатами засідання Світлана Богатирчук-Кривко доручила управлінню освіти і науки розробити обласну програму щодо формування регіонального замовлення з підготовки робітничих кадрів та молодших спеціалістів у ПТНЗ області.
Нагадаємо, у Рівненській області підготовку кваліфікованих робітників здійснює 25 навчальних закладів державної форми власності. З них 19  професійно-технічні навчальні заклади, 4 – навчальні заклади при установах виконання покарань, 2 вищі навчальні заклади І – ІІ рівня акредитації.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:
343 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + 11 =