Сьогодні спеціалісти обговорили особливості проведення основних та пробної частин ЗНО у 2016 році. Відбулася прес-конференція в приміщенні Рівненського інституту післядипломної та педагогічної освіти. Взяли в ній участь заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольга Янушевич та начальник освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.QZwe5bByyU4

Реєстрація учасників на пробне ЗНО розпочнеться 5 січня і триватиме до 30 числа того ж місяця. Пробний тест з української мови абітурієнти складатимуть 2 квітня, а з усіх інших предметів – 9. У Львівському центрі оцінювання якості освіти нагадують, що пробне тестування платне, цього року воно вартуватиме 111 гривень. Втім, Центр оцінювання якості освіти цьогоріч вперше пропонує його перевірку спеціалістами Центру розширених завдань ЗНО, тобто бланку «Б». Така послуга буде можливою для перших кількох сотень учнів, які зареєструються на сайті Українського центру оцінювання якості освіти при складання пробного тестування з української та англійської мов і математики. Детальна інформація розміщена на сайті Центру.

Сама ж основна сесія ЗНО-2016 триватиме з 5 травня до 17 червня і, складатиметься з 2-х частин, розповідає Ольга Янушевич:

– Перша частина – це те ЗНО, яке відбудеться в травні. Відновяться до неї три предмети: українська мова, математика, історія України. Їх результати можуть зараховуватися як бали Державної підсумкової атестації. З української мови та літератури – обов’язково, а математика і історія України – на вибір. Але, раховуватися результати як ДПА зможуть лише з одного предмету – математики або історії України.

– Який саме предмет потрібно зарахувати як ДПА, абітурієнт повинен вказати у реєстраційній заяві. Під час другої частини зовнішнього незалежного оцінювання, котра проходитиме в червні, бажаючі складатимуть ті предмети, які їм необхідні для вступу у виші. Інформація даного характеру повинна бути вказана на сайтах навчальних закладів.  Виші вже до 15 грудня мали затвердити правила прийому. І цьогорічною особливістю для вступу у ВНЗ стало те, що дійсним буде Сертифікат лише 2016 року. Запрошення на проходження ЗНО учасники отримають до 12 березня, – підмітила Ольга Янушевич.20151217131549

Реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 1 лютого по 4 березня 2016 року. Випускники ЗНЗ проходитимуть реєстрацію у своїх навчальних закладах, адже в попередні роки майбутні абітурієнти реєструвалися самостійно, або у створених пунктах реєстрації.

Втім, певні особливості цьогоріч є і у складанні підсумкової атестації, стосуються вони іноземної мови. Про це повідомив Григорій Таргонський:

– Спочатку була ідея Міністерства освіти України провести ЗНО з іноземної мови. Але, у зв’язку з технічними можливостями, поки що, відмовилися від цієї ідеї. Тому, в 2016 році буде проходити Державна підсумкова атестація, котра є обов’язковою для всіх випускників, вона буде відбуватися у формі ЗНО.

Варто зауважити, що випускників у 2016 році в області буде на понад півсотні менше ніж у поточному – майже 8 з половиною тисяч.

Лариса Качановська

497 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − девять =