Оперативники рівненського карного розшуку затримали п’ятьохчленів ОЗГ. Про це на спільному брифінгу розповіли перший заступник Голови Національної поліції України – начальниккримінальної поліції Вадим Троян та начальник управлінняНаціональної поліції України у Рівненський області Сергій Князєв.
pm634image001
Злочинці діяли на автошляхах Рівненської, Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Тернопільської, Житомирської, Київської, Черкаської,Чернівецької, Хмельницької, Миколаївської, Вінницької та Одеської областей.
Злочини вчинялись у проміжку між 1 та 4 годинами ночі, коли громадяни зупинялися відпочити на освітлених місцях біля паркувальних майданчиків. Злочинці шкодили колеса автівки, бітою вибивали скло і забирали у безпорадних водіїв гроші, телефони, планшети та інше.
pm429image002
«Більшість розбійних нападів скоювались протягом 30 – 40 секунд, що не давало змоги пасажирам оговтатись, а охороні захистити. Розбійники зникализ місця злочину на швидкостях до 200 км/годину»,– повідомив Сергій Князєв.
pm744image003
Банда складалася з восьми чоловік, мала чітку ієрархію та розподіл обов’язків. Її діяльність координувалася «злодієм у законі» Георгієм Лобдженідзе, відомим на прізвисько «Куцу». Очолював та брав безпосередню участь у розбійних нападах кримінальний авторитет Іраклі Ткебучава.
«Кожна така банда має свою специфіку роботу, окремий напрям та координується впливовими кримінальними авторитетами та «злодіями узаконі», – зазначив Вадим Троян.
Він додав, що «злодії у законі», які зараз діють на мирній території України, управляються російською ФСБ, без дозволу якої не приймається жодне рішення.
«Вони осідають тут, на нашій мирній землі, та свідомо, за дорученням російських спецслужб, дестабілізують ситуацію у державі», – повідомив заступник Голови Нацполіції.
Частина злочинців були вихідцями з Донецької та Луганської областей та, запопередньою інформацією, брали участь у незаконних збройних формуваннях на окупованих територіях. Розпочавши злочинну діяльність умирних регіонах, вони зберегли сталі зв’язки та контакти з російсько-терористичними угрупованнями.
«Мета Росії – втрутитися у соціально-економічне життя нашої держави. Це один із видів гібридної війни – дестабілізувати вулицю та дискредитувати роботу поліції», – наголосив Вадим Троян.
pm206image004
На даний час відомо про 48 кримінальних правопорушень, вчинених групою, 13 з яких – на території Рівненської області. Також учасники можуть бути причетними до скоєння ще 35 аналогічних злочинів на території України, які вони вчинили протягом липня – серпня 2016 року.
«І зараз наша мета виявляти не окремих, дрібних порушників, а саме такі банди злочинців, які системно здійснюють розбійні напади», – резюмувавВадим Троян.
Повідомляє департамент комунікації Національної поліції України
605 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 17 =