На майданчику Рівненської АЕС успішно завершилася планова перевірка Міжнародної агенції з атомної енергії, яка в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ проводить контроль щодо застосування гарантій у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Перевірка відпрацьованого ядерного палива в басейні витримки блоку №1 з мосту перевантажувальної машини

Співпраця з експертами МАГАТЕ на РАЕС розпочалася у 1988 році – з першої перевірки експлуатаційної безпеки РАЕС командою ОСАРТ. Ця подія стала безпрецедентною в історії атомної енергетики України та дала початок відкритості для міжнародної спільноти. Приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї відбулось у 1994 році. Від тоді Україна лишається державою – учасницею угоди про гарантії.

Встановлення електронної печатки МАГАТЕ на ковпак реактора блоку №1

В середньому щороку на Рівненській АЕС проходить 9-12 інспекторських перевірок МАГАТЕ. Лише за попередній рік на ВП РАЕС відбулося дев’ять інспекцій. Чергова інспекторська перевірка проводилась з 22.01.2016 по 23.01.2016 на енергоблоках №№1, 2 у складі інспекторів МАГАТЕ Антуана Пуршо та Хіго Юнічі, за участю державного інспектора Держатомрегулювання України на РАЕС Віталія Малютяка.

«Систематичну перевірку щодо використання ядерних матеріалів виключно у мирних цілях міжнародні експерти проводять на місці, зокрема, представники МАГАТЕ здійснюють перевірку облікових документів та безперервний дистанційний моніторинг, за допомогою відеоспостереження в онлайн-режимі», – коментує Віталій Малютяк.

Пломбування транспортного проходу між активною зоною та басейном витримки блоку №1

Під час інспекції було перевірено відпрацьоване ядерне паливо в басейні витримки (БВ) блоку №1 та свіже ядерне паливо у сховищі СЯП у зв’язку із закінченням перевантаження ядерного палива в активній зоні реактора. Також виконано пломбування ковпака реактора, плит перекриття БВ блоку №1 та транспортного проходу між реактором і БВ блоку №1 електронними печатками МАГАТЕ. Крім того, були перевірені встановлені раніше печатки МАГАТЕ на блоці №2, а також ведення облікової та звітної документації.

За словами Бориса Ястремського, начальника лабораторії ядерного палива відділу ядерної безпеки РАЕС, інспекція проведена успішно та в заплановані МАГАТЕ терміни.
Повідомляє прес-служба Рівненської АЕС

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині молодий чоловік вирішив започаткувати власний бізнес на святій воді

Судитимуть чиновника Рівненської ОДА за хабарництво

На Рівненщині судитимуть 2 контрабандистів прекурсорів

У Рівному 127 сімей знаходяться в складних життєвих обставинах

За участь в АТО солдати та генерали отримуватимуть однакову винагороду

У Рівному для дітей розпочали діяти творчі студії «Кольорові намистинки»

На Рівненщині – тенденція до зниження захворювання на грип та ГРВІ

На Рівненщині дискутують про децентралізацію

На Рівненщині протягом минулої доби рятувальники ліквідували три пожежі

На Рівненщині у 7 старателів вилучено знаряддя для незаконного видобутку бурштину

tomat_green-01

Теґи:
597 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × 1 =