У грудні 2014 року Рівненському обласному академічному українському музично-драматичному театрівиповнилося 75 років. Тим часом керівництво закладу вирішило не влаштовувати урочистих святкувань з нагоди ювілею, а підсумувати роки прожитого у Міжнародний день театру.

Так, сьогодні, 27 березня, з цієї нагоди в облмузидрамтеатрі відбудеться театральна зустріч «Не хлібом єдиним живе людина…». Участь у заході візьме керівництво області, митці та громадськість краю.

Довідково: Рівненський обласний український музично-драматичний  театр заснований у 1939 році. З початком війни у червні 1941 року театр припинив свою роботу. Більшість акторів змушені  були залишити місто, деяких гітлерівці розстріляли, а частина під керівництвом режисера Анатолія Демо-Довгопільського  працювала у створеному німецькими властями драматичному театрі. Після арешту та керівника театр занепадає.

У червні 1944 року театр відновлює свою роботу. Для творчого посилення трупи  залучають акторів Мелітопольського драматичного театру, евакуйованого  з міста Уфи. Новий театральний  сезон відкрився 1 травня 1945 року. Протягом 15 років театр працює у пристосованому приміщенні будинку культури будівельників, часто гастролює.

У 1960 році рівненський театр переїжджає у новозбудоване приміщення. З 1978 року, після пожежі, театр працює в будинку культури будівельників, водночас багато гастролює   від Рівного до Красноярська, Новосибірська, Мурманська і Петрозаводська, Бреста, Ставрополя. У  1983 році з нагоди 700-річчя Рівного театр повертається у відбудоване приміщення

У 1997 році розпочинається нова сторінка в історії Рівненського облмуздрамтеатру. Колектив  очолює Володимир Петрів. У цей час формується новий репертуар, театр запрошує для постановки провідних майстрів сцени, режисерів, сценографів.

Сьогодні театр активно розвивається. Репертуар збагачується новими цікавими виставами, а колектив – талановитою молоддю. Окрім великої працює мала сцена, розрахована на 100 глядачів. За світловим  та звуковим обладнанням вона є однією з кращих в  Україні.

a_m

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

445 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

сімнадцять − 8 =

НОВИНИ