Протидія та попередження фактів порушень митного законодавства поставлена на особливий контроль у фахівців Рівненської митниці.

В рамках здійснення митного контролю особистих речей громадян, які перетинають митний кордон, з початку року виявлено 13 фактів незаконного  переміщення тютюнових виробів. У порушників вилучено 338 пачок (6760 штук) цигарок. Складено протоколи про порушення митних правил на суму 2 399 грн.

Рівненським міським судом розглянуті дані справи та винесено рішення про конфіскацію тютюнових виробів. На порушників накладено штраф у сумі 2 734 грн.

Характерним способом переміщення тютюнових виробів із порушеннями митних правил було недекларування відповідної категорії товарів. Подібні неправомірні переміщення цигарок здійснюються жителями прилеглих до Білорусько-Українського кордону районів. Цигарки білоруського виробництва ввозяться до України через пункт пропуску для залізничного сполучення митний пост «Удрицьк» на дизель – потягах дрібними партіями (1 – 7 блоків).

Розпорядження конфіскованим майном здійснюють органи державної виконавчої служби відповідно до Постанови КМУ від 26 грудня 2001 р. № 1724 «Про порядок обліку, зберігання, оцінки вилученого митними органами майна, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію, передачі цього майна органам державної виконавчої служби і розпорядження ним» та Постанови КМУ від 11 липня 2002 р. N 985 «Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби».

Відповідно до цього порядку конфісковані тютюнові вироби підлягають знищенню. Знищення проводиться комісією, утвореною з представників органу  державної виконавчої служби, податкової інспекції, митного органу та фінансового органу за погодженням з державною санітарно-епідеміологічною службою та Державним департаментом ветеринарної медицини.

ГУ ДФС у Рівненській області за матеріалами Рівненської митниці

497 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + пятнадцять =