Весна не надто тішила рівнян теплом, тож нині усі сподівання на літо. До слова, деякі синоптики прогнозують аномальну спеку влітку. Тому поїздки до водойм або ж просто на природу будуть актуальними і доречними. Та й узагалі літо – це пора подорожей та відпочинку. Все частіше відпочивальники обирають такий вид транспорту, як автомобіль. Це завжди зручно, комфортно і швидко. А ще це дуже мобільно, адже місця зупинок та перепочинку можна здійснювати де забажається саме вам.
Проте не варто забувати, що перш за все подорож має бути безпечною. Тому автомобіль треба підготувати до тривалих поїздок та до палючого літнього сонця. Як показує практика, просто купити автомобіль для цього недостатньо, треба ще вміти його належно обслуговувати ну і звісно бути вправним водієм, який дотримується усіх правил дорожнього руху.
Отож, розглянемо алгоритм дій підготовки автомобіля до літа, якого дотримуються усі відповідальні керманичі.
Автошини. Літні і тільки літні. Не дивуйтеся – є такі водії, які досі не «перевзули» свої авто. Перед подорожжю перевірте у шинах тиск. Це важливо, адже  при низькому показнику атмосфер колесо може вибухнути.
Не скупіться на охолоджувальній рідині – обирайте якісного, перевіреного виробника. І звісно ж перевірте стан системи охолодження.
Проблема «закипання» у спекотні дні особливо актуальна у старих автомобілях. Тому ще й варто перевірити чи не забиті комірки радіатора сміттям. Про всяк випадок візьміть з собою у дорогу з запасом дистильовану воду.
Гальмівна система має бути справною. Якщо раптом ви чуєте поскрипування чи постукування або відчуваєте пульсацію гальм – вам пряма дорога на СТО. Приділіть увагу і рівню гальмівної рідини і при потребі долийте.
Не менш важливим є рівень гідропідсилювача керма. Саме від нього залежить наскільки легко буде кермувати та маневрувати автівкою у дорозі.
Перевірте систему живлення, адже несправність термостата чи вентилятора може додати вам зайвого клопоту.
Ймовірно вам доведеться значну частину часу перебувати за кермом у нічну пору доби, тому не зайве перевірити стан світлових приладів.
Звісно ж хочеться їхати зі зручностями, тому перевірку кондиціонера не відкладайте на останній день, тим паче, якщо у салоні при його увімкненні з’являється неприємний запах. Ймовірно кондиціонер потребує очищення радіатора-випарника і його повітроводів. Якщо ж в автівці кондиціонер відчутній, а фінансової можливості придбати його немає, в якості альтернативи можете встановити додатковий  вентилятор.
По прибуттю за місцем призначення, не кидайтеся стрімголов до розваг, попередньо захистіть автомобіль від спеки – припаркуйте автомобіль у тіні,  під лобове скло встановіть захисний екран. Хорошим варіантом є спецчохол, яким накривають авто, він захистить не тільки від прямих сонячних променів, а й від забруднення.
Якщо авто не накрите, влаштовуйте йому «банні дні» частіше. Через залишений на авто пташиний послід ваш кузов може стати «плямистим» через нерівномірне вигорання фарби в тому числі.
Гарної та безпечної подорожі.
На правах реклами
фото ілюстраційне з мережі Інтернет
226 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 5 =