судКіберполіцейські викрили 25-річного рівнянина, який, маючи доступ до фінансового телефону банківської картки 56-річного жителя обласного центру, заволодів коштами потерпілого на загальну суму понад вісім тисяч гривень. Слідчі скерували кримінальне провадження до суду.
«Правоохоронці встановили, що торік 26 листопада 25-річний молодик, маючи доступ до мобільного телефону 56-річного рівнянина, який був прив’язаний до його банківської картки, скористався послугою «операції без карти», – повідомив начальник Поліського управління кіберполіції ДК НП України Олег Лепеха. – Отримавши за допомогою телефону код входу до рахунку потерпілого, зловмисник через банкомат зняв понад 400 гривень».
Наступного дня знову ж таки, використовуючи мобільний телефон молодик несанкціоновано втрутився до автоматизованої банківської системи віддаленого доступу та перерахував на картку свого знайомого майже вісім тисяч гривень, які відразу зняв через банкомат.
У ході досудового розслідування слідчі зібрали достатньо доказів, які доводять вину рівнянина у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 та 2 статті 185 (крадіжка), частиною 1 статті 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України та за процесуальним погодженням місцевої прокуратури скерували кримінальне провадження із обвинувальним актом до суду. Максимальне покарання, яке може загрожувати зловмиснику згідно із санкцією статей – позбавлення волі на строк до п’яти років.
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
659 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 16 =