фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

У місті Березне електрик загинув від ураження струмом в десять тисяч вольт. Трагедія трапилась під час виконання ним професійних обов’язків ще влітку. Валерій Бабак лагодив мережу, де диспетчер ніби то не вимкнув струму. Розслідування факту смерті електрика досі триває. Втім, рідні загиблого стверджують: винним у трагедії хочуть зробити самого постраждалого.  
18 липня 40-річний Валерій Бабак – електрик з майже двадцятирічним стажем – разом із керівником Березнівського РЕМУ лагодив обірвані після негоди електромережі. Нещастя сталось, коли Валерій намагався перевести струм з однієї лінії на іншу. «Потрібно було перевести перемикання кільцевого роз’єднувача. Брат знаходився безпосередньо на перемиканні, а начальник дільниці – невідомо де. Машина, на якій вони приїхали, стояла неподалік, метрів за сім.  Не відключивши лінію, диспетчер подав команду, що лінія відключена. Мого брата вдарило електричною дугою одразу, як він почав роботу», – розповідає   брат загиблого Микола БАБАК.
Після удару у 10 тисяч вольт вижити у Валерія шансів не було. Опісля, каже Микола Бабак,  аби приховати недбалість диспетчера, яка коштувала чоловікові життя, керівник РЕМУ  увімкнув … фантазію. «За словами начальника РЕМУ, який проходить у справі як свідок, що Валерій ще добіг до автомобіля і впав перед ним, стукнувшись головою.   Але на сорочці в нього були сліди зеленої трави. Так ніби то хтось тягнув його мертвого» .
 У поліції свідчення керівника РЕМУ не розголошують. Втім, не заперечують:  таку версію перевіряють. «За результатами  судово-медичної експертизи, яку призначив слідчий, буде встановлено, чи були будь-які інші тілесні ушкодження на вказаній особі і чи знаходяться вони в причинному зв’язку зі смертю», – прокоментував керівник слідчого відділу Березнівського відділу поліції  Василь ДЯЧУК.  
Поки у поліції триває розслідування, каже брат загиблого Микола Бабак, керівництво Рівнеобленерго намагається винним у смерті Валерія зробити його самого. Мовляв, не перевірив, чи відключив мережу диспетчер, та не використовував засобів захисту. Вина диспетчера, мовляв, лише в тому, що не засумнівався, чи дійсно був вимкнутий струм. А крайня в усьому …техніка. «Вони зробили так, що в диспетчерській показало «відключення струму», а насправді «не відключено». – А таке буває? – Ні. 14 липня на цьому ж самому роз’єднувачу мій  тепер вже покійний брат проводив перемикання – все було добре», – каже брат загиблого Микола БАБАК.
 За дивним збігом обставин, розповідає Микола, після смерті Валерія в Березнівський РЕМ   приїжджала служба релейного захисту. Саме через її втручання комісія з розслідування нещасного випадку, переконані рідні загиблого, могла зробити неправильний висновок. У Рівнеенерго кажуть: служба релейного захисту працювала за ініціативою самої комісії. «Комісія Держпраці ініціювала проведення технічної експертизи, що включає такі напрямки, як перевірка роботи апаратури телесигналізації, телемеханіки, що вимикає і вмикає лінію. І перевірку роботи релейного захисту. Ця технічна експертиза проводилась з комісією із залученням експертів і служб, що відповідають за ці напрямки. Висновки були зроблені в присутності комісії, прокоментував речник Рівнеобленерго Андрій ПЕРМЯКОВ.
 Ми намагались поспілкуватись із керівником Березнівського РЕМУ, який був єдиним свідком трагедії. Втім, марно. Він більше не працює на цій посаді.
Не працює тут більше і диспетчер, який того дня чергував. Обидва чоловіки не працюють із 17 серпня. Цим, переконаний брат загиблого, Рівнеенерго визнала  вину у смерті Валерія цих посадових осіб. У компанії це заперечують.  «Диспетчер звільнився за власним бажанням, а керівник РЕМ звільнився за згодою сторін, – каже речник Рівнеобленерго Андрій ПЕРМЯКОВ
Ступінь вини колишнього керівника РЕМу та чергового диспетчера ще належить встановити експертам. Відповідальність, яка їм загрожує, сувора – до восьми років позбавлення волі. А тим часом рідні загиблого висновки комісії, яка розслідувала смерть електрика,  планують оскаржувати у столиці.
Надія Литвинюк
1 946 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

шість + 11 =