Як відомо, 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки російські силовики незаконно захопили два українських катера Бердянськ і Нікополь, а також рейдовий буксир Яни Капу, що слідували до порту Маріуполя.
На борту українських суден було 24 військовослужбовців ВМС ЗС України, деякі з яких отримали вогнепальні поранення.
ФСБ звинуватила українських моряків у «небезпечних маневрах» під час проходження в «закриту акваторію територіального моря РФ».
У свою чергу Україна ці звинувачення відкидає, заявляючи, що вони діяли в межах закону.
За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, Росія атакувала і захопила українські військові кораблі у міжнародних водах Чорного моря.
Міжнародний трибунал із морського права 25 травня зобов’язав Росію негайно звільнити захоплених у Керченській протоці українських моряків і дозволити їм повернутися в Україну, а також повернути три захоплені кораблі.
Суд не знайшов підтверджень російської версії про нібито провокаційну військову операцію України. Трибунал погодився з тим, що Україна вичерпала всі можливості домовитися з РФ без звернення до суду.
Також 27 травня у МЗС України повідомили, що направили до російських колег ноту з запитанням, коли і де РФ поверне українських моряків і кораблі, захоплених поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року.
У той же день прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Москва не змінить свою позицію щодо звільнення українських військових моряків, і їхню долю вирішить суд. Московський міський суд 27 травня відхилив апеляцію адвокатів моряків і залишив їх під вартою до кінця липня.
Ігнорування Кремлем вимог Міжнародного трибуналу із морського права та договорів укладених з Україною, є ще одним прикладом нікчемності будь-яких угод укладених з РФ.
Юрій Остапчук
Теґи:
466 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × три =