Розпочав роботу сайт «Поле пам’яті» flowersofmemory.org, який дає можливість кожному вшанувати пам’ять про родича або близьку людину, якої торкнулася Друга світова війна. 

На сайті можна «висадити» червоний мак з іменем та інформацією про людину, яка загинула на війні, брала участь у бойових діях, працювала в тилу або пережила окупацію. Також можна поділитися інформацією про людину через соціальні мережі.

Червоний мак – це традиційний для України символ скорботи. Мак оспівується у народних думах, як символ пролитої козацької крові. Водночас мак – це прийнята в Європі емблема пам’яті жертв Першої та Другої світових війн. Саме тому цю квітку було обрано для вшанування пам’яті українців, які загинули під час Другої світової війни. 

Ця війна торкнулась практично кожної української родини. Загинули близько 4 мільйонів військових та більше 5 мільйонів мирних мешканців, ще 2 мільйони людей було вивезено на примусові роботи до Третього Рейху. Було зруйновано 28,7 тисяч населених пунктів, мільйони людей залишилися без даху над головою. І ми не маємо права забути про минуле, бо лише шануючи пам’ять про минуле – ми стаємо гідні майбутнього. 

 Сьогодні згадайте своїх близьких та далеких родичів, які бачили Другу світову війну, які постраждали під час війни, які наблизили своїми діями перемогу над нацизмом. Приєднайтеся до проекту – посадіть квітку, вшануйте пам’ять. Кожна квітка – це чиясь доля. 

 Сайт «Поле пам’яті» створено Українським кризовим медіа-центром спільно з Українським інститутом національної пам’яті та Адміністрацією Президента України.

Безымянный

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Теґи:   
794 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девятнадцять − 10 =