(Україна мусить навчитись пам”ятати й шанувати своїх духовних геніїв)
Це ж треба мати сатанинський намір
Чаїть в собі невиліковний сказ.
Щоб тяжко так знущатися над нами,
Та ще й в усьому звинувачувати нас. 
Так, ця проста і “гола” правда від Ліни Костенко.
19 березня – День народження Ліни Василівни Костенко, класика сучасної української літератури і найточнішого висотоміра українських реалій. Допевне, сьогодні енна кількість друкованих аркушів не вмістить тих епітетів, якими наділено сучасного генія українського слова й Маестро поезії. Втім, першість з-поміж усіх веде – “Голос народу” (NB: тримає словом оборону за народ). Бо так просто й шляхетно водночас відповідати замісто української нації й від імені українського народу чи то нашим «одесную», котрі «знов сидять при владі», а чи їхнім посіпакам, друзям чи ворогам, як вдається Ліні Костенко, нікому з сьогочасних ще не до снаги. Щоразу, коли зіштовхуємось з апогеєм неправди й цинізму, наруги над законністю й людською гідністю, як захисний щит, піднімаємо Лінине слово, цитуючи її рядки. Aдже саме у Ліни Костенко на усі українські біди, трагедії й напасті є точні відповіді, правильно встановлені діагнози та аналітичнні висновки. Почуймо серед інших:
Нам треба жити кожним днем,
Не ждать омріяної дати:
Горіть сьогоднішнім вогнем,
Бо “потім” може й не настати.
То чи прислухаємось до «Голосу народу» – Ліни Костенко бодай у День її уродин. І, знаєте, так! Хай не скрізь, не в центрі, проте на регіональному рівні такі потрібні нашому дню й такі достоменно істинні слова поетеси звучать. Упродовж трьох днів у Рівному повсюдно на місцевому радіо та телебаченняі транслюються аудіо та відеоролики з поезією Ліни Василівни. Молодці рівняни! Це місто завжди вирізнялося своєю непозірною патріотичністю, живою українськістю і, що називається, чуттям на справдешніх українців.
Тому й не дивно, що саме в Рівному місцевий драмтеатр у своєму репертуарі має дві пречудові вистави за романами Ліни Костенко («Берестечко», до 15-ої річниці незалежності України, та минулорічна «Маруся Чурай»). А родзинкою до цьогорічного Дня народження Ліни Василівни у рівнян – ексклюзив – презентація неймовірної роботи, вишитої книги-фоліанту віршів Ліни Костенко «Я поцілую мальву у щоку», що містить 72 твори поетеси. Автором такого, як на мене, шедевру, є Олена Медведєва, відома рівненська мисткиня та засновниця арт-видавництва «Креативна книга». Тому – то маю бажання і потребу ознайомитись з цим оригінальним дарунком Ліні Костенко від рівнянки. Як і те, аби перечитати художньо-історичний роман про “деградацію Росії й долю українців в Російській імперії”, створений «совістю української нації», певен, для кожного українця і за українця.
Пам’ятаймо застереження неперевершеної Ліни Костенко “Доля не усміхається рабам. Доля усміхається людям”.
З повагою до Рівного й рівнян  чернівчанин Остап
1 186 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

одинадцять + чотири =

НОВИНИ