Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » На замітку » Що зміниться в системі охорони здоров’я у 2019 році?

Що зміниться в системі охорони здоров’я у 2019 році?

17-Січ-2019
З минулого року держава почала фінансувати медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», тобто оплачувати надання допомоги конкретному пацієнту.

Нова медреформа стартувала з первинної ланки меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Тому кожна людина отримала можливість вільно обрати свого лікаря, якому довіряє, незалежно від свого місця проживання чи прописки. Відповідно, бюджетні гроші почали надходити до того медзакладу, де працює лікар, якого обрала людина.

За результатами реалізації першого етапу мед реформи 24,5 мільйони українців обрали свого лікаря і підписали з ним декларації на обслуговування. А медзаклади отримали від держави значно більше фінансування, що дало їм можливість збільшити в 2-3 рази зарплати лікарям, придбати необхідне устаткування та медичне обладнання.

Зокрема, з’явились додаткові сервіси для пацієнтів – на прийом до лікаря тепер можна записатись      онлайн або телефоном, отримати консультацію лікаря телефоном, зробити всі базові аналізи та дослідження в приміщенні амбулаторії.

Щодо безкоштовної діагностики, З липня 2019 року бюджетні гроші підуть за пацієнтом на вторинний рівень меддопомоги – до поліклінік. Там кожен зможе пройти безкоштовне обстеження, здати аналізи, отримати консультацію. Єдина умова для безоплатного отримання цих послуг – мати направлення свого лікаря.

Відтак, пацієнт за направленням лікаря самостійно обирає заклад, до якого звернутись. Поліклініки, що приєднались до реформи, матимуть на дверях наліпку «Безкоштовна діагностика». Людина звертається до обраного закладу, отримує там допомогу лікаря-спеціаліста, здає додаткові аналізи, а держава перераховує гроші закладу за надані цій людині послуги. Заклади отримають додаткове фінансування, а значить і можливість збільшити зарплати лікарям-спеціалістам, придбати сучасне медичне обладнання та медикаменти.

За програмою «Безкоштовна діагностика» можна буде безоплатно отримати 54 лікувальні та діагностичні послуги, серед них 12 аналізів, 6 видів УЗД, 5 видів рентгену, 4 види біопсії, мамографія, операції одного дня.

Окрім цього, у 2019 році буде продовжено дію урядової програми «Доступні ліки». Відтак люди, що хворіють на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальну астму, зможуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. На даний час це понад 260 препаратів, і їх кількість буде збільшуватись. За майже два роки дії програми було відшкодовано вартість ліків за понад 31 мільйоном рецептів.

З квітня отримати ліки за програмою можна буде за електронним рецептом. Віндозволить пацієнтам отримувати потрібні ліки в будь-якій аптеці, що увійшла в програму, незалежно від її місцезнаходження.

Важливо й те, що Уряд продовжує розбудову мережі кардіоцентрів. За 2017-2018 роки було профінансовано закупівлю 26 ангіографів для оснащення кардіоцентрів. У 2019-му буде придбано ще 13 ангіографів.

В разі гострого інфаркту міокарду людина отримує допомогу завдяки ангіографів безкоштовно. Людина з інфарктом повинна потрапити в такий центр якнайшвидше, адже надання медичної допомоги в перші дві години після інфаркту зменшує смертність в чотири рази.

Також у цьому році розпочнеться реформа екстреної медичної допомоги.

Відтак, закуплять нові «швидкі» з сучасним обладнанням, створять сучасні диспетчерські, а працівники бригад екстреної меддопомоги пройдуть додаткове навчання і будуть отримувати вищі зарплати.

За інформацією інформаційного вісника Уряду

Позначки:
медична реформа

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
31-Сер-2019На замітку

Рівнянам на замітку: як уберегти себе від купівлі автівки з «поганою» історією

31-Гру-2020На замітку

Жителі Рівненщини зможуть економити при розрахунках за газ до 40%, обираючи державного постачальника

29-Вер-2019На замітку

Рівнянам на замітку: найвигідніше продавати квартиру восени

24-Тра-2018На замітку

Рівненським водіям на замітку: як підготувати автомобіль до тривалої подорожі

Останні новини

14-Лип-2025

У Рівному чолвік вбив знайомого та викинув тіло в сміттєвий бак

14-Лип-2025

Театр анімації як інструмент підтримки та рефлексії: оголошено опенкол на участь у лабораторії «Ляльки не мовчать»

14-Лип-2025

Місто, зручне для всіх: Сарни впевнено рухаються до безбар’єрності

14-Лип-2025

Рівненщина попрощалася із померлим Захисником

13-Лип-2025

«Голос жінки»: на Рівненщині стартувала медійна програма для лідерок

Популярні новини

16-Чер-2025

На Рівненщині повернувся додому на щиті Віктор Остапчук з Дубенщини

16-Чер-2025

У Рівненському районі внаслідок ДТП загинув пасажир легковика

10-Лип-2025

У Березному внаслідок ДТП тяжко травмувався велосипедист

27-Чер-2025

Понад 200 школярів Рівненщини взяли участь у військово-патріотичній грі “Сокіл” (“Джура”)

10-Лип-2025

За скоєння смертельної ДТП у Рівному перед судом постане житель Дубенського району

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.