1-14Як повідомляли раніше “Новини по-рівненськи” сьогодні, 18 листопада, у Харківській області співробітники поліції затримали чоловіка, який підозрюється у вбивстві Івана Мамчура, працівника Рівненського слідчого ізолятора.
Відділ комунікації поліції Рівненської області повідомляє, що суд обрав йому міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Підозрюваний — 49-річний житель Маріуполя Донецької області. Чоловік раніше судимий. Його затримали оперативні працівники та слідчі поліції Рівненщини під час перетину державного кордону з території РФ до України. За вбивство підсудному загрожує до 15 років або довічне ув’язнення.
Під час спільного брифінгу в СБУ Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів про підозрюваного:
“… Вчинив вбивство Мамчура на замовлення органів ФСБ Російської Федерації, оскільки Мамчур раніше проходив військову службу у спецпідрозділах українських Збройних Сил в зоні АТО”, – додав Юрій Луценко.
Новини по-рівненськи” зацікавились останніми словами генерального прокурора. Як відомо антитерористична операція на Сході України розпочалась у 2014 році. У Рівненському СІЗО загиблий працював з 2011 року. У розвідці та спецпризначенцем Іван Мамчур служив до 2009 року. У приватних розмовах колеги кажуть, що про АТО ніколи, нічого не чули. Під час служби у СІЗО, навіть у час відпусток зазвичай Іван Мамчур залишався дома. Його репутація загалом за час проживання у Рівному була практично “стерильною”, ходили припущення, що його вбили бо з кимось переплутали.
У матеріалі за 19 вересня ми публікували головні версії убивства майора, одна із значимих та загадкових була саме версія, пов’язана з його минулим спецпризначенця. Тоді  нам стало відомо із власних джерел, що офіційна причина звільнення з військової служби було закінчення терміну службу за контрактом. Також, розповідали, що він не захотів продовжувати контракт, бо був далеко від сім’ї, яка проживала у Рівному. Була і третя версія, найбільш загадкова, що на звільнення у нього були “причини”. Що трапилося достеменно невідомо, адже інцидент розголошувати ніхто не хотів. Чи ця інформація достовірна ми не знаємо і досі, але сьогодні нам стала відома з власних джерел, ще одна цікава інформація. Перебуваючи на службі спецпризначенцем Іван Мамчур їздив до Грузії.
Отож, 2008 рік  – російсько-грузинська війна. 2009 рік Іван Мамчур звільняється з військової служби. 2011 рік майор починає працювати в Рівненському СІЗО. 2016 рік колишнього спецпризначенця вбивають – вбивство замовлене органами ФСБ Російської Федерації.
Офіційно підтверджених фактів даної інформації ми поки не маємо, але “Новини по-рівненськи” продовжуватимуть з’ясовувати подробиці резонансного убивства.
До слова у офіційному повідомленні на сайті генеральної прокуратури, згадки про службу майора в АТО немає. Як ми зазначали вище, ці слова прозвучали з вуст Юрія Луценка під час брифінгу. Чи була це звичайна вербальна помилка буде відомо згодом.
Вікторія Малецька

5 621 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девятнадцять − два =