12687949_952143524862563_2375994292243831259_nСьогодні у Рівному відбувся відкритий круглий стіл присвячений поліомієліту в Україні. Організатори «Об’єднання Ротарі клубів України” та Національний комітет Поліо Плюс України запросили місцевих фахівців аби ті дали відповіді на запитання стурбованих батьків та ЗМІ. Сайт «Новини по-рівненськи» в одній із статей про вакцинацію від «поліо» уже ставив запитання, які досі лишалися без відповідей наразі, ми частково їх отримали.

Тут варто оговорити один момент редакція сайту «Новини по-рівненськи» підтримує вакцинацію, і не тільки від поліо. Єдине що турбує це безпека наших дітей та бажання аби ті не стали інструментом для маніпуляції у чиїхось корисливих мотивах.

Про це та інше далі…

Під час круглого столу найбільшу стурбованість спеціалісти висловлюють з приводу провокативних матеріалів, якими так щедро рясніє наш медіа-простір. Як результат низький рівень імунізації населення. Що правда зізнаються, що і ситуація у державі цьому посприяла адже вакцини поступають з великими перебоями, а рівень довіри до МОЗ та медиків загалом низький.

Як каже Ольга Яловенко – офіцер дистрикту 2230, співголова підкомітету Поліо Плюс в Україні такі антивакцинальні інформативні атаки комусь вигідні, адже вакцина безкоштовна її придбала для України Канада, а отже хтось не заробив на цьому чималих коштів.  Головний педіатр Рівного Юрій Денисенко висловив побоювання що заклики не вакцинуватись бо вакцина вбиває і т.д. будуть розповсюджуватись і на вакцини від інших інфекційних захворювань.

Разом з тим у соціальних мережах батьки таки розповідають про поствакцинальні наслідки у дітей. Офіційно зареєстрованих випадків смертей, паралічів чи якихось інших негативних наслідків від щеплення  ні на Рівненщині ні на Україні загалом немає. Усі медики та спеціалісти як один стверджують що вакцина безпечна. І тут варто внести ясність.

У світі існує дві вакцини – ОПВ жива полівакцина та ІПВ це інактивована полівакцина.

У зв’язку з тим, що ОПВ може спровокувати так званий вакциноасоційований поліомієліт ВООЗ прийняла рішення до 2020 року поступово замінити ОПВ та ІПВ. Зокрема рішенням асамблеї охорони здоров’я від 25 червня 2015 року ВООЗ закликає країни які використовують пероральну вакцину (ОПВ) підготуватися до глобального вилучення в квітні 2016 року тривалентної вакцини на бівалентну а вже згодом перейти на ІПВ.

То чому ж для українських дітей дають вакцину яку мають вилучити взагалі?

Ясність щодо цього питання вніс завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень ДУ «Рівненський обласний центр держсанепідемслужби України» Віктор Мороз. Виявляється ІПВ дає дитині лише індивідуальний імунітет, але дитина привита інактивованою вакциною все одно може виділяти вірус поліомієліту у зовнішнє середовище. Для того аби припинити циркуляцію вірусу потрібно підвищити колективну імунізації. Цього досягти можна лише з допомогою ОПВ. Фактично виходить наступне, аби два зафіксовані спалахи вірусу на Україні не переросли у епідемію наших дітей вакцинують ОПВ в тому числі. Як пояснює пан Віктор світова спільнота прагне того ж – припинити циркуляцію вірусу у світі і перейти на застосовування цілком безпечної вакцини ІПВ.

124122

На сьогодні Рівненщина у достатній кількості забезпечена вакциною і ОПВ і ІПВ. До слова нашумілу розморожену вакцину на Рівненщину не завозили.

Отож кілька суб’єктивних висновків:

Такі активні заклики, що вакцина безпечна, медики та інші спеціалісти роблять з благих намірів – головна ціль уникнути епідемії. Але часи коли людям було достатньо простого ствердження аби прийняти все на віру давно пройшли. Може ефективніше буде підвищити якість поінформановості населення?

Ризики від вакцинації ОПВ є, мінімальні але ж є – інакше ВООЗ не приймала б рішення переходити на ІПВ. Згідно статистичних даних Консультативного комітету з імунізації ризик поствакцинального паралічу приблизно один випадок на 2,4 млн. щеплених. А тепер питання до батьків – чи вибачите ви собі якщо ваша дитина захворіє при цьому знаючи що ви самі свідомо відмовились від щеплення? Вирішувати Вам.

Вікторія Малецька

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Вихователька з Рівненщини отримала Премію Верховної Ради

НА РІВНЕНЩИНІ ШАХРАЇ ВИМАНИЛИ У ГРОМАДЯН 70 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

У РІВНОМУ СПЕЦСЛУЖБИ ПЕРЕВІРЯЮТЬ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗАМІНУВАННЯ

На Рівненщині обговорили проблеми національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Прикордонника засудили до 10 років позбавлення волі

Рівненська ОДА надаватиме шефську допомогу двом військовим частинам

На Рівненщині звільнили ще одного водія – за зневагу до військових

Володимир Хомко сьогодні працював на Банковій

Працівники Дубенської колонії просять захисту у народного депутата

На Житомирщині знову попались старателі з Рівненщини

1 505 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девятнадцять − одинадцять =