TMAHNfSeHF4Днями стіни Рівненської обласної дитячої лікарні ожили і заграли новими яскравими фарбами. Мистецький проект «СтінАрт – терапія: розмалюй стіну» ініціював Ротарі клуб «Київ» у особі Президент-електа Алли Сокол та члени Ротаракт клубу Рівне. Вибір на обласну дитячу лікарню впав не випадково, адже саме тут лікуються та проходять реабілітацію багато дітей з міста та області. Деякі з них проводять у лікарні багато часу і виникло бажання хоча б трошки їх підбадьорити та прикрасити перебування поза домівками в розлуці з сім’ями.
Адміністрація закладу на чолі зі Зоряною Слободюк, заступником головного лікаря, підтримали проект та доклали всіх зусиль для ефективної роботи групи ентузіастів. Темою для декорування було обрано веселих жителів підводного царства – адже вони заспокоюють та дарують душевну рівновагу. Варто зауважити, що для членів Ротаракт клубу Рівне це був перший досвід малювання на великій площині, адже ніхто з них не є професійним художником. Проте, у ході роботи виявилися приховані таланти та вміння.
До розписування стін залучилися юні пацієнти лікарні, головна цільова аудиторія проекту, котрі з радістю допомагали у створенні нових образів та проявляли свою фантазію, малюючи казковий світ. Для них такий вияв творчості став своєрідною панацеєю від нудьги та способом відволіктися від проблем зі здоров’ям.
СтінАрт-терапія задовольняє найголовнішу фундаментальну потребу людини — у самореалізації. Не секрет, що дуже багато людей, проживаючи зовні цілком успішне життя, нехтують цією базовою потребою, що викликає хронічну незадоволеність своїм буттям. Натомість, практикуючись у чомусь новому ми відволікаємося від повсякденних турбот та клопотів та краще розуміємо самих себе.
Поштовхом до такого незвичайного проекту став особистий досвід ротарійки Катерини Купчевської, коли її дитина опинилася в інфекційній лікарні Києва. Саме тоді і народилася ідея розфарбувати стіни яскравими кольорами. В ході проекту Алла Сокол залучила дітей: тоді розмальовка стін і стала власне арт-терапією, яка охопила вже декілька регіонів України: Київ, Черкаси, Харків, Івано-Франківськ, Сумську область.
Варто відзначити, що СтінАрт – терапія позитивно впливає не лише на естетику приміщень, але й на поліпшення психологічного стану людини, що нею займається. За приємною роботою всього за дванадцять годин більше шестидесяти квадратів сірого коридору ожили та наповнилися веселими історіями.
Для збереження малюнків організатори планують ще покрити їх лаком. Найбільшою приємністю були щасливі оченята пацієнтів, позитивна оцінка робіт від адміністрації лікарні, та отриманий гарний настрій.
Ротаракт клуб Рівне висловлює подяку директору ТЦ Епіцентр у м. Рівне за надану знижку на витратні матеріали, фірмі англійського декору «Мандерс» та особисто її директору Олексію Єлісєєву та Андрію Сироті, який постійно підтримує благодійні проекти.
Після цього проекту ми впевнилися, що кожен, навіть найсіріший день можна розфарбувати яскравими кольорами! Отже, виходьте із зони комфорту та створюйте красу навколо себе.hcUtUrF2t1Y
Тетяна Карцева, Ротаракт клуб Рівне
Фото: Павло Войтович
745 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − пять =