Тараканівська об’єднана територіальна громада самостійне життя почала лише цьогоріч. Там поступово вирішують усі планові питання, та впроваджують різні реформи. Однак, медична реформа там дещо загальмувала. Розібратися у цих складних питаннях Тараканівській громаді допомогли консультанти Офісу реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ.
Голова Тараканівської громади Наталія Сорочинська розповіла, що вже нині зроблено у галузі медицини. До липня місяця медичну субвенцію на первинку громада передала на район. Тим часом почали створювати комунальний некомерційний заклад Тараканівська амбулаторія. Подали документи на отримання медичної ліцензії для закладу, і в умовах реформи все заплутали. Попри те що вже призначили виконуючого обов’язки головного лікаря амбулаторії, підписувати декларації з пацієнтами не можуть, адже їх немає в єдиній системі реєстру E-Helth, допоки не отримають усі документи. Таким чином – процес підписання декларацій у Тараканівській ОТГ загальмував.
Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер розглянула фінансову сторону питання, вона переконана – для громади ефективніше буде перейняти на себе медичні повноваження, так громада напряму отримуватиме кошти за пацієнтів, і їх буде значно більше ніж до липня місяця. У фінансах однозначно виграє.
Голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк каже – ми готові усіляко допомагати громаді. Можемо і надалі, допоки громада не отримає усі необхідні документи, виконувати медичні повноваження. Головне усім нам працювати у правовому полі.
Консультант з правових питань Василь Курилас зазначив – у таку ситуацію потрапило чимало громад. Тому зараз її вирішують на рівні МОЗ. Одразу на місці проконсультувалися з радником з питань впровадження медичної реформи Василем Височанським. Він надав вичерпний алгоритм вирішення даної проблеми. «Це питання складне, і чимало громад справді заплуталися, тому не можуть підписувати декларації між лікарем та пацієнтами. Але цю проблему усі поступово долають. А медичні повноваження і справді краще забрати на виконання у громаду. Так буде спокійніше» – запевнили експерти.

Повідомляє Офіс Реформ Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

705 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × один =