01Нещодавно з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав Республіку Парагвай.

Під час візиту владику супроводжував заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе).

На запрошення настоятеля Свято-Георгіївського храму міста Енкарнасьйон протоієрея Анатолія Яремка та голови Управи парафії пані Євгенії Портакевич-Вечорко архієпископ Іларіон очолив у храмі молебень до Пресвятої Богородиці.

За богослужінням архіпастирю співслужили: заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе) та настоятель храму протоієрей Анатолій Яремко.

Під час молебню підносилися молитви за парафіян, український та парагвайські народи та Богом бережену Українську державу.

Прикінці відправи владика Іларіон, від імені Святійшого Патріарха Філарета подякував за запрошення та теплий прийом. У свою чергу протоієрей Анатолій Яремко, від імені громади подякував архіпастирю за візит та очолену ним молитву.

Делегація УПЦ Київського Патріархату провела зустріч з єпископом Римсько-Католицької Церкви міста Енкарнасьйон преосвященним Франциском (Пістілі). Під час зустрічі сторони обмінялися взаємними побажаннями щодо співпраці на благо утвердження духовних цінностей в Республіці Парагвай.

На запрошення губернатора області Ітапуа (Itapua) Луіса Найтіні українська делегація відвідала обласну адміністрацію, де голова УЗЦЗ провів зустріч з губернатором та депутатом парламенту Республіки Парагвай Маріо Касересом. Губернатор привітав владику з початком візиту в Республіку Парагвай та розповів про досягнення української громади в Енкарнасьйоні. Також Луіс Найтін поділився своїми враженнями від того, як Українська держава мужньо протистоїть агресору. В свою чергу депутат Маріо Касерес розповів про те, що парламент Парагваю на своєму засіданні прийняв декларацію «про територіальну цілісність та недоторканість кордонів України».

02 03

Владика Іларіон висловив вдячність за їхню підтримку, та на прохання губернатора благословив його на подальшу працю.

На завершення зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

06

Також делегація УПЦ Київського Патріархату зустрілася з почесним консулом України в Республіці Парагвай паном Андресом Троцюком. Під час зустрічі владика Іларіон відмітив вклад родини Троцюк-Левко у розвиток економіки і сільського господарства в Республіці Парагвай, та висловив вдячність за їхню благодійну діяльність. Також з благословення Святійшого Патріарха Філарета голова УЗЦЗ відзначив пана консула медаллю «За жертовність і любов до України».

В свою чергу пан Андрес Троцюк подякував владиці за візит і високу відзнаку, та висловив сподівання на швидке об’єднання Української Православної Церкви.

А в 5-у неділю після Пасхи, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив урочисте богослужіння з нагоди 40-а річчя від дня освячення митрополитом Мстиславом (Скрипником) (майбутнім Патріархом Київським і всієї Руси-України) храму на честь святого великомученика Юрія Переможця міста Енкарнасьйон.

Перед святковим богослужінням, при вході до храму діти парафії віршами та квітами зустріли архіпастиря та піднесли йому український коровай.

09

За богослужінням владиці співслужили: заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе) та настоятель храму протоієрей Анатолій Яремко.

В цей день храм був переповнений парафіянами та гостями, які прибули на свято з різних куточків Парагваю. Разом з духовенством та вірянами за літургією молився губернатор Луіс Найтін та міський голова Енкарнасьйону Луіс Альфредо ід Санчес.

За святковим богослужінням, яке звершувалася трьома мовами (українською, іспанською та грузинською) були піднесені молитви за Україну та Республіку Парагвай. Також з глибокою вірою та сльозами на очах, українці молились за свою Батьківщину, яка переживає військову агресію Росії на Донбасі. Віряни просили Господа, щоб Він визволив Україну від нашестя чужинців, подав мир, єдність і благословення українському народу.

10

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, за ревну працю та утвердження духовності в Республіці Парагвай нагородив протоієрея Анатолія Яремка черговою богослужбовою нагородою – правом носіння хреста з прикрасами.

Після богослужіння владика Іларіон привітав настоятеля і громаду з ювілеєм, та подякував їм за запрошення і щиру молитву.

Завершилось урочисте богослужіння уставним многоліттям.

11

Потім відбувся офіційний прийом, який був організований церковною Управою. Прийняття відбувалося в Українському Домі в Енкарнасьйоні та зібрало більше 400 гостей.

Під час урочистостей архієпископ Іларіон, з благословенням Святійшого Патріарха Філарета, за заслуги з відродження духовності та утвердження Помісної Української Православної Церкви у діаспорі, відзначив голову церковної Управи Євгенію Портакевич-Вечорко та касира церковної Управи Ніну Масюк-Семенюк Орденами святої великомучениці Варвари.

Патріарші благословенні грамоти були вручені: Петру Вечорку, Василю Олійнику, Олександру Дацюку та Миколаю-Володимиру Семенюку. Також ряд активних парафіян були відзначенні Архієрейськими благословенними грамотами.30 травня на запрошення протоієрея Анатолія Яремка, архіпастир взяв участь в щотижневій радіопередачі «Година українська», яка виходить на хвилях місцевого радіо «102,5 FM».

12

Під час ефіру владика Іларіон ще раз подякував настоятелю та громаді за теплий прийом та передав своє архіпастирське благословення.

В останній день візиту голова УЗЦЗ зустрівся з українською діаспорою. На зустрічі також був присутній міський голова Енкарнасьйону Луіс Альфредо ід Санчес, який вручив архієпископу Іларіону «відзнаку почесного гостя міста». Дана відзнака була прийнята депутатами міської ради Енкарнасьйону на спеціальному засіданні.

Повідомляє прес-служба Рівненської єпархії УПЦ КП

572 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири − один =

НОВИНИ