У Рівненський облмуздрамтеатр завітала делегація з білоруського Бреста. Гості, а це генеральний директор-художній керівник Брестського академічного театру драми Олександр Козак та помічник художнього керівника, пані Анжела, приїхали з почесною місією. Опісля вистави «Останній строк» вони вручили акторам нагороди ХІХ Міжнародного театрального фестивалю «Біла вежа – 2014».

a141104_002087_sКолектив Рівненського облмуздрамтеатру побував на  фестивалі у Білорусії у вересні 2014. Там вистава рівнян «Останній строк» за твором  В. Распутіна режисури Володимира Петріва удостоїлась обґрунтованої похвали професійних критиків. Вже вдома рівняни дізнались, що «взяли»  дві фестивальні нагороди з п’яти можливих.  За словами  Олександра Козака, за два десятиліття історії фестивалю у Бресті таке було лише двічі. Тому організатори «Білої вежі» прийняли рішення особисто нагородити  переможців у Рівному.  Дипломи  та статуетки, які у Рівному одразу охрестили «театральним Оскаром», після вистави за «Кращу виставу малих форм» вручили колективу театру та за «Кращу жіночу роль» – актрисі Ніні Ніколаєвій (Годунок).

a141104_002077_sa141104_002080_sЯк директор «Білої вежі» Олександр Козак відзначив доброту і людяність рівненської вистави. Каже, саме це всіх і підкупило у Білорусії. Режисер постановки, директор-художній керівник Рівненського облмуздрамтеатру Володимир Петрів, переконаний, що успіх на фестивалі – це заслуга усіх учасників «Останнього строку».

a141104_002083_sЦе  не перша перемога рівнян у Бресті. 2012-го вони показалися на “Білій вежі” з абсурдною трагедією “Калігула” А. Камю. Тоді вистава була відзначена спеціальним дипломом від критиків “Висота”. Коли рівняни з’явились у Бресті цьогоріч, виявилось, що “Калігулу”, а зарівно і Рівненський облмуздрамтеатр, пам’ятають навіть через два роки.
На ХХ ювілейну «Білу вежу» організатори пообіцяли запросити усіх переможців минулих років. Отож, рівненські театрали сподіваються представити свою творчість у Бресті і у 2015 році.

a141104_002066_bПро це повідомляє  Рівненський облмуздрамтеатр

412 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 2 =