DSCF3503В рамках проведення Дня інформування для демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції, на базі Рівненського міського центру зайнятості працював і консультативний пункт Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ. Представники РЦПТО ДСЗ знайомили АТОвців із навчальним закладом, професіями, які можна тут здобути, умовами навчання, а також пропонували спілкування із психологом.
Оскільки метою заходу була активізація соціальної та психологічної підтримки демобілізованих, тому РЦПТО представляли старший майстер виробничого навчання Майя Сульжик, психолог Тамара Сажина та вихователь Ірина Гарнага. Бійці спершу стримано йшли на діалог, проте дізнавшись, що навчання пропонується безкоштовне з величезним вибором професій, активізувалися. І вже в деталях розпитували про «суто чоловічі» професії, як то  водії, оператори котелень, трактористи, слюсарі, верстатники, столяри,електрозварник…Проте, зі слів одного із АТОВців, найважливішим для бійців залишається моральна атмосфера в суспільстві, психологічна реабілітація та адаптація до умов мирного життя.
На Дні інформування фахівці різноманітних галузей надавали також консультації з питань соціального захисту, охорони здоров’я, військових зобов’язань, волонтерської діяльності, ветеранських громад, правової роботи тощо.
Ті демобілізовані, хто прийшов на зустріч, подбали і про побратимів: запас інформаційних буклетів РЦПТО ДСЗ зробили чималий. Адже бойові дії на Сході неодмінно зміняться на мирні, творчі та будівничі плани. Яким і коли буде вибір бійців, – покаже час, важливо, щоб інформація про можливості навчального закладу та про права АТОВців максимально поширювалася серед усіх, хто повертається додому.
Повідомляє Рівненський центр професійно-технічної освіти ДСЗ
521 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два + 3 =

НОВИНИ