У Рівному відбувся круглий стіл «Впроваджуючи Угоду про асоціацію Україна-ЄС: перші уроки, наслідки, практики використання»
Експерти з міжнародних відносин, науковці, представники влади та підприємці Рівненщини обговорили нові можливості для ведення бізнесу та торгівлі після набуття чинності Угоди з ЄС.
Захід організований спільно Рівненською ОДА, Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні та Інститутом Євроатлантичного Співробітництва.
«Ми продовжуємо традицію попередніх років та розпочинаємо раунд таких заходів по всій Україні. Основне їх завдання – це пояснити на місцях переваги Угоди», – розповіла голова Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн.
Позитивно оцінила проведення заходу заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
Адже Угода дозволить бізнесу увійти в європейський простір та працювати в новому конкурентному середовищі. А це створює нові перспективи для його розвитку. «Така зустріч допоможе бізнесменам Рівненщини підвищити свої знання стосовно того, що є необхідним для експорту у європейські країни. Адже вони повинні створювати конкурентоспроможні виробництва, освоювати нові ринки збуту та використовувати переваги від Угоди з ЄС», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
Під час семінару фахівці ознайомили бізнесменів області із технологіями включення в європейський ринок, які наразі є адаптованими в Україні. Також присутні обговорили політико-правовий вимір використання Угоди про асоціацію та економічні наслідки впровадження асоціації.
Уже 1 січня 2016 року запрацювала економічна частина угоди. Наразі відбувається поступова переорієнтація торговельних потоків на ЄС. Такожстворюються умови для ліквідації монопольної залежності від РФ за окремими напрямами торгівлі.
За словами Світлани Богатирчук-Кривко, основними торговельними партнерами Рівненщини наразі є Польща, Німеччина та Італія. За І квартал цього року зовнішньоторговельний оборот товарами з країнами ЄС зріс на 20 відсотків і становив майже 90 мільйонів доларів. При цьому експорт товарів збільшився на 13 відсотків.
Габріеле Бауман висловила впевненість, що наша країна стане ще міцнішою, а економічний розвиток, у тому числі Рівненщини, вийде на новий рівень.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
572 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

тринадцять − один =