парфуми1

У Рівному відбуваються навчання інструкторів з питань надання екстреної медичної допомоги при травмі на догоспітальному етапі (ATLS) серед працівників комунального закладу облради «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». DSC_0686,P20,28Large,29.JPG.pagespeed.ce.-Y1UVKja46
Протягом цього тижня понад двадцять медиків екстреної допомоги зі структурних підрозділів центру підвищуватимуть свої практичні навики надання медичної допомоги потерпілим унаслідок складних травм. В якості «пацієнтів» виступають дистанційно керовані учбові манекени, що здатні відтворювати патологічні стани організму при яких необхідно проводити дефібриляцію серця, серцево-легеневу реанімацію та зупинку кровотеч. За допомогою цих манекенів можна об’єктивно оцінити якість надання екстреної медичної допомоги. Приблизна вартість одного з таких тренажерів – півтора мільйони гривень.
Надають обладнання, інструктують та навчають медиків з Рівненщини працівники “Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України”: Крилюк Віталій Омелянович – доктор медичних наук, доцент кафедри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, завідувач центру з підготовки медичних та немедичних працівників УНПЦЕМ та Кузьмінський Іван Володимирович – лікар з медицини невідкладних станів, інструктор центру з підготовки медичних та медичних працівників.
Головний лікар «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Андрій Бортнік зазначає, що навчання спеціалістами такого високого фахового рівня приносить значну користь: «У роботі та навчаннях бригад екстреної медичної допомоги надаємо перевагу саме практичним заняттям над відпрацюванням навиків в умовах максимально наближених до реальних. На початку цього місяця кілька команд рівненських медиків брали участь у медичних ралі, що відбувалися на Сумщині. Цього ж тижня навчаємось та відточуємо свої практичні навички. Представники центру зі всіх районів області, які нині проходять навчання, відрізняються високим рівнем мотивації та бажання освоювати та відшліфовувати навики. У майбутньому ж, прибувши до своїх структурних підрозділів, вони вже у якості інструкторів зможуть передати отримані сьогодні знання своїм колегам та підвищити і їх рівень професіоналізму».
Один із викладачів та, власне, автор такого практичного навчального курсу доктор медичних наук Віталій Крилюк, гідно оцінив фаховий потенціал групи медиків з Рівненщини. Каже, що працівники центру екстреної медичної допомоги вправні та бажають навчатися. Окрім того бажає, аби українські медики тренувалися на найсучаснішому обладнанні, власне тому пан Віталій, разом з інструкторами науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і проводить такі навчання по всій країні.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
619 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 4 =

НОВИНИ