парфуми

Улас СамчукУ п’ятницю , 7 липня , в Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному відбудеться “Свіча пам’яті”, приурочена 30-ій річниці від дня смерті Уласа Олексійовича Самчука.
Двадцять книжкових видань, серед яких дві трилогії – “Волинь” і “Ост”, факт висунення у 1980 році на здобуття Нобелівської премії ставлять письменника в ряд найвизначніших українських прозаїків.
За програмою заходу відбудеться презентація книги із серії “Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука в Рівному” Число 28 – путівник «Літературний музей Уласа Самчука».
Улас Олексійович Самчук народився 20 лютого 1905 року в селі Дермань Здолбунівського району на Рівненщині. Навчався в Дерманській вищепочатковій школі (1917-1920), потім – в Українській мішаній приватній гімназії в Крем’янці. У 1927 році, будучи жовніром польського війська, перейшов кордон і навчався у Бреславському (Вроцлавському), а згодом – Українському Вільному (Прага) університетах. В 1938-1939 роках брав участь у відомих подіях на Закарпатті. Із серпня 1941 р. редагував газету “Волинь”, яка виходила в Рівному під час гітлерівської окупації. Виїхавши з України в 1944 році, пройшов через табори переміщених осіб і опинився в Канаді (Торонто). Там він створив більшість своїх творів, активно співробітничав з Інститутом дослідів Волині, з Товариством “Волинь” у Вінніпезі. Помер 9 липня 1987 року, похований в Канаді (Торонто).
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
715 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − вісім =