школаСпеціалісти “Рівненського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України” провели моніторинг радіаційних факторів середовища життедіяльності дитячого населення. Фахівці досліджували рівень радонового забруднення у  навчальних закладах міста Рівне, Березнівського та Корецького районів.
Спеціалістами Центру обстежено 127 навчальних закладів області, де проведено понад 800 замірів радону. Відсоток шкіл, де виявлені невідповідності проб, в Березнівському району складав 16%, в Корецькому 19%, в м. Рівне перевищення радону не спостерігалося.
Довідково:
Радон – це інертний радіоактивний газ, який утворюється у результаті розпаду радію. Він розпадається з випромінюванням альфа- і гамма-частинок. Найнебезпечніший його ізотоп Rn – 222. Він є небезпечний для людей, так як при вдиханні повітря з радоном та дочірніми продуктами його розпаду радіонукліди накопичуються в найтонших структурах легень і опромінюють людину зсередини. Радон при хронічному опроміненні може спровокувати рак легень або лейкемію.
До слова на сайті “Рівненського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України” розпочала функіонувати інтерактивна карта області, де розміщені дані щодо моніторингу радіаційних факторів середовища життедіяльності дитячого населення (вмісту середньорічної еквівалентної рівноважної об`ємної активності радону (ЕРОА) в приміщеннях шкіл та дошкільних закладів).
За матеріалами “Рівненського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України”

468 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісімнадцять + 5 =