У Рокитнівському районі на Рівненщині і досі не створено жодної об’єднаної територіальної громади. Аби з’ясувати чому гальмується реформа децентралізації, та роз’яснити її мету у Рокитне з робочим візитом завітали консультанти Проекту ПУЛЬС Рівненського відділення АМУ. Сільським головам, керівникам структурних підрозділів, активістам та керівництву району – консультанти розповіли про суть реформ, її переваги, розкрили законодавчі питання реформ.
Люди в свою чергу цікавились, чому затвердили саме такий перспективний план формування громад у Рокитнівському районі. Консультант з правових питань Василь Курилас пояснив – «Перспективний план затвердили відовідно до методики, де враховано зону доступності, та спроможність потенційних ОТГ. У даному форматі передбачено дві громади у Рокитнівському районі – і вони визнані спроможними.»
Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер наголосили – спроможність громади нині залежить від багатьох чинників, зокрема і від легалізації в ОТГ – це робочі, і сплата акцизу, та інші надходження.  Водночас навела приклади господарювання інших громад області.
 Під час зустрічі обговорили й інші проблемні питання – реформи та зміни у галузі освіти¸ формування госпітальних округів, управління земельними ресурсами, зміни у пенсійному законодавстві та інші соціальні гарантії.
Консультанти наголосили – процес утворення громад потрібно активізувати, адже нині суспільство очікує позитивних змін.
 Повідомляє Офіс Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ
Теґи:
250 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × 3 =