парфуми1

Історична ВолиньВ Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували нову книгу відомого українського історика Володимира Собчука «Історична Волинь : Північний Захід України в регіональному та локальному вимірах минулого». – Кременець: Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник.
Книжка становить спробу подивитися на Волинь у регіональному та локальному вимірах минулого. У ній ідеться про формування території цього історичного краю Центрально-Східної Європи, наймогутнішу з розташованих тут середньовічних твердинь, витоки, склад і долі володінь низки аристократичних родів.
На зустріч із науковцем і письменником прийшли історики, краєзнавці та науковці Рівного.
Володимир Собчук представив книгу, її структуру. Вона являє собою збірник восьми нарисів, присвячених Волині – історичному краю Центрально-Східної Європи, що охоплює північний захід України та суміжні з ним споконвічні українські землі на сході Польщі й південному заході Білорусі:
1. Історична Волинь: динаміка території.
2. Кременецький замок: забудова та функціонування.
3. З історії поземельних відносин на півдні Волині в XV – середин XVII ст.: маєтки знаті з князівськими титулами.
4. Архів князів Острозьких: найдавніші реєстри документів.
5. Почаївський монастир і народна освіта (кін. XVI – перша чв. ХХ ст.)
6. Єврейські громади Південно-Західної Волині в останній третині XVIII і на початку ХІХ ст.: розміщення, чисельність, соціально-професійні групи.
7. Місто Кременець в останній третині XVIII та першій третині XIX ст.: спроба соціокультурної топографії.
8. Село Лідихів та його присілки від кінця ХУІІІ ст. до скасування кріпацтва.
Безпосередньо нинішньої Рівненщини стосуються четвертий та шостий нариси. Зміст нарисів побудований на основі літописів і хронік, книг Литовської і Коронної метрик. Дана книга – це наслідок титанічної роботи автора в архівах та з рукописами й джерелами, а також з старовинними картографічними виданнями.
Повідомляє прес-служби Рівненської обласної ради
671 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 2 =